Pred novou basketbalovou sezónou

September 2001 / Prečítané 2167 krát
Rozhovor s novým trénerom Slovakofarmy Pezinok ĹUBOMÍROM URBANOM
 • Ako ste prijali ponuku trénovať šesťnásobného majstra Slovenska?
  - Pre každého trénera je takáto ponuka výzvou. Videl som za tým oživenie svojej trénerskej činnosti, možnosť získania nových skúseností. Za dnešnej situácie je Slovakofarma jediné družstvo, ktoré má ambície každoročne hrať medzinárodné pohárové súťaže. V tomto roku bude účinkovať v Saportovom pohári.

 • Mali ste voči novému zamestnávateľovi nejaké požiadavky?
  - Všetko sa to zohralo veľmi rýchlo, nebol čas myslieť na niektoré veci. Najprv sme si museli ujasniť perspektívy. Nevedelo sa, čo sa vlastne chce v budúcej sezóne. Až neskôr sa vykryštalizovalo, že klub má záujem naďalej pokračovať v trendoch z minulého obdobia a chce znovu vybudovať silné družstvo, schopné hrať náročnú európsku súťaž. Tento rok sa nám naskytá aj možnosť hrať Česko-slovenský pohár.

 • Načo ste sa hlavne zamerali v príprave?
  - Zatiaľ sme sa nemohli ani na čosi špeciálne zameriavať, lebo družstvo stále nie je kompletné. Doplniť by sa malo v septembri. S prípravou na novú sezónu sme začali 23. júla. Dostali sme sa však do nepriaznivej situácie, keď družstvo nečakane opustili dvaja hráči, s ktorými sme už rátali. Beťko mal byť druhým či tretím rozohrávačom a Štec (obaja odišli študovať do USA) mal byť hráčom základnej päťky. Keď zoberieme do úvahy, že predtým odišli Ristanovič, Andruška a Lake, tak náš tím sa značne oslabil. Aj preto vedenie klubu hľadá ešte posily v zahraničí. V súčasnosti máme v príprave týchto hráčov: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Pavol Weiss, Aramis Naglič, Peter Háger, Denis Mujagič, Ondrej Šoška, Branislav Tomek, Vladimír Hovaňák, Jozef Radakovič a aj Vladimír Kuznecov, ktorý sa predsa len rozhodol ostať.

 • Nová sezóna bude pre vás dosť náročná...
  - Áno. Budeme hrať štyri súťaže - Saportov pohár, Česko-Slovenský pohár, slovenskú ligu a pohár.

 • Aký ste si postavili na túto sezónu cieľ?
  - Ja si nedávam nejaké výsledkové ciele, pretože mnohokrát ich tréner ani samotní hráči nevedia ovplyvniť. Sú to skôr procesné ciele, ktoré sa dajú sledovať. Tréner dostane družstvo, ktoré má viesť, obohatiť ho novými hernými prvkami, dosiahnuť aby hralo čo najefektívnejší basketbal. Nakoľko sa mi to podarí, ukáže až čas.

 • Čo vás čaká ešte v rámci prípravy do začiatku ligy?
  - Do 12. septembra sme absolvovali sériu ťažších prípravných zápasov v Rakúsku, Slovinsku a Taliansku. Tu sme ešte dolaďovali hru. V septembri (22.) začína slovenská liga a najostrejšou previerkou našich kvalít budú zápasy Saportovho pohára, ktorý pre nás začína 30.10.

 • Premýšľali ste o tom, ako znovu pritiahnuť väčší počet divákov do hľadiska?
  - Aj keď, priznám sa, nepoznám presnú odpoveď, prečo prestali niektorí priaznivci chodiť na basketbal, budeme sa usilovať, aby sme ich predovšetkým dobrou hrou znovu pritiahli. (mo)

Na snímke zľava horný rad: Ľ. Urban - tréner, A. Lukjanec, J. Radakovič, O. Šoška, P. Mičuda, B. Tomek, A. Naglič, M. Černický - asistent trénera,
dolný rad: - P. Weiss, D. Mujagič, P. Háger, V. Hovaňák.


Ohodnoťte článok: