Pezinskí stolní tenisti by radi zakotvili v druhej lige

September 2001 / Prečítané 1661 krát
Seniori stolnotenisového oddielu ŠKP Pezinok v posledných troch ročníkoch postupovali z piatej do tretej ligy. Treťoligovú súťaž Pezinok doteraz ešte nikdy nehral. Nie sú bez šancí postúpiť ešte vyššie, povedal predseda oddielu Ľudovít Ronec. Disponujú kvalitnými hráčmi, na čele so Stanom Gálisom, v silách ktorých je tento zámer naplniť už v najbližšej sezóne. Na súpiske áčka majú dvanásť hráčov, šiesti budú tvoriť základnú zostavu. Súťaž III. ligy, v ktorej hrajú prevažne družstvá z Bratislavy, sa začína v októbri a potrvá do júna budúceho roku.
Stolnotenisový oddiel do septembra 2000 pôsobil v rámci TJ Sokol Pezinok, potom prešiel do ŠKP Pezinok pri Strednej odbornej škole Policajného zboru. Pochvaľujú si, že v novom pôsobisku im poskytli výborné podmienky. Telocvičňu môžu využívať trikrát do týždňa. Päťdesiatčlennú základňu tvoria i hráči seniorského béčka, ktoré účinkuje v piatej lige, a družstvo mladších žiakov.
Pezinskí stolní tenisti vďačia za poskytnutú pomoc predovšetkým primátorovi Ivanovi Pesselovi, prednostovi MsÚ Ladislavovi Šafárovi, podnikateľovi Petrovi Matyšákovi, vedeniu SOŠ PZ na čele s riaditeľom Ignácom Behúlom a ďalším.

Ohodnoťte článok: