Reprezentačný výber sa zišiel v Pezinku

August 2001 / Prečítané 1608 krát
  V dňoch 22.-28. júla 2001 sa konali v Kuopiu vo Fínsku XII. Medzinárodné športové súťaže požiarnikov. Zúčastnil sa na nich aj reprezentačný výber Slovenska.
Pred súťažou sa členovia neveľkej 14-člennej výpravy, pozostávajúcej z príslušníkov Zboru požiarnej ochrany, závodných požiarných zborov a Mestského požiarneho zboru Bratislava, zišli na požiarnej stanici v Pezinku. Tu sa uskutočnila aj beseda s členmi nášho Dobrovoľného požiarneho zboru.
Vystúpenie našich požiarnikov v Kuopiu bolo mimoriadne úspešné. V silnej konkurencii získali medaily v štyroch disciplínach. V súťaži jednotlivcov V. Trančík v behu na 100 m s prekážkami obsadil tretie miesto, jeho čas 16,36 sek. je novým slov. rekordom. Družstvo v požiarnom útoku bolo tretie a v štafete na 4 x 100 m s prekážkami (v štvrtej stovke sa hasil požiar s ručným hasiacim prístrojom) naši vyhrali. V celkovom hodnotení zúčastnených krajín získali slovenskí profesionálni požiarnici striebornú medailu. Pezinok na súťaži zastupoval rozhodca Mjr. PO Peter Ronec.

Ohodnoťte článok: