Nemecké kočovné divadlo

Veronika Hanuliaková / August 2001 / Prečítané 2055 krát
Ak vás fascinuje poetika niekdajšieho Baasovho Cirkusu Humberto, potom aj vás určite zaujala myšlienka kočovných hercov z nemeckého Albstadtu - WildwuX Theater Aktion. V rámci svojho európskeho turné, na pozvanie Občianskeho združenia Pezinské rozprávkové divadlo a Kultúrneho centra, zavítali aj k nám. Ich maringotky prešli už skutočne pekný kus cesty, keď po Nemecku, Taliansku, Slovinsku, Rakúsku a Maďarsku rozložili svoju scénu aj v našom meste.
Možno aj vďaka netradičnej reklame (sprievod účinkujúcich mestom) sa hľadisko v Zámockom parku pekne zaplnilo. Monkey wings - tak znel názov hry, v ktorej voľne dešifrujeme jej samotných hlavných protagonistov (rodinky opíc a kohútov). Scéna, akýsi prierez bizarným obydlím, ukrýva pod svojou strechou už zmienené shakespearovsky ladené dva znepriatelené rody. Láska k tomu nesprávnemu samozrejme vyvolá konflikt. Dynamický tok deja znázornený pohybom, tancom, akrobaciou a živou hudbou udáva celej hre rytmus a spád.
Záverečný potlesk nebol len odmenou za príjemné vystúpenie, ale aj za pätnásťročnú snahu, počas ktorej tento projekt vznikal.

Ohodnoťte článok: