Futbalový kolotoč sa opäť krúti

August 2001 / Prečítané 1671 krát
  V nedeľu 12. augusta sa začala jesenná časť futbalových seniorských súťaží III. a IV. ligy, v ktorých máme troch zástupcov - PŠC Pezinok, GFC Grinava a Baník Pezinok. Treťoligový PŠC prehral v úvodnom kole vo Veľkých Levároch (3:1) a Baník s GFC sa stretli vo vzájomnom zápase na Cajle a rozišli sa s bezgólovou remízou.
Nazreli sme, čo sa udialo cez letnú prestávku v najskonsolidovanejšom pezinskom tíme - GFC Grinava. V posledných troch rokoch skončil vo IV. lige dvakrát tretí a raz šiesty.
Ako nám povedal predseda klubu Milan Košík, s prípravou na súťaž začali 14. júla. Zohrali päť prípravných zápasov, dva vyhrali a tri prehrali. Aj keď z tímu trénera Tomáša Kállaya odišlo šesť hráčov myslia si, že mužstvo bude kvalitnejšie. Káder posilnili Štefan Slezák (vrátil sa z Rakúska), Tomáš Sobolič a z hosťovania z ŠKP Devín prišiel odchovanec Michal Bútora. K dispozícii majú 17 hráčov. K oporám budú patriť Radoslav Bacigál, Miroslav Totka, Robert Riho. Pre tento ročník si postavili cieľ - umiestniť sa do 5. miesta.
Práca vo futbale nie je ľahká vec, v GFC sa to darí tiež len vďaka hŕstke skutočných nadšencov a priazni niekoľkých sponzorov. Všetkým, čo futbalu pomáhajú, patrí obdiv a vďaka.

Pezinské mužstvá budú v najbližších kolách hrať s týmito súpermi:
PŠC - 26.8. s ŠK SFM Senec (vonku), 28.8. s Dubovou (doma), 2.9. s ŠK Svätý Jur (vonku), 9.9. s AŠK Inter B (doma), 15.9. s ŠK Vrakuňa (vonku);
GFC - 26.8. so ŠM Studienka (vonku), 29.8. s Družstevníkom Láb (doma), 2.9. s FC Záh. Ves (vonku), 9.9. s Tatranom Stupava (vonku), 16.9. s ŠK Šenkvice (doma);
Baník - 26.8. s FC Lozorno (doma), 29.8. so Záhoranom Jakubov (vonku), 2.9. s Karpaty Limbach (doma), 9.9. s ŠK Plav. Štvrtok (vonku), 16.9. s FC Rohožník (doma).

Ohodnoťte článok: