Počasie Veľkej cene neprialo

August 2001 / Prečítané 2155 krát
V okolí Pezinka sa v dňoch 20.-22. júla uskutočnil 25. ročník Grand prix Slovakia v orientačnom behu, ktorý bol zároveň 44. ročníkom Pohára oslobodenia mesta Pezinok.

Na pretekoch za nepriaznivého, daždivého počasia sa zúčastnilo viac ako 560 pretekárov z jedenástich krajín. Okrem slovenskej špičky štartovali niekoľkí kvalitní pretekári z Fínska, Maďarska, Rakúska a Čiech. Najpočetnejšia výprava, takmer 90 pretekárov, prišla z Litvy.
Usporiadatelia z TJ Sokol Pezinok vybrali trate v členitých terénoch Kučišdorfskej doliny. Pretekalo sa v tridsiatich vekových a výkonnostných mužských a ženských kategóriách.
V celkovom poradí Veľkej ceny Slovenska v kategórii Elita sa po 3 etapách umiestnili pretekári v tomto poradí:
muži - 1. Marián Dávidík, Kobra Bratislava, 2. František Libant, Kobra Bratislava, 3. Jozef Pollák, TJ Akademik TU Košice,
ženy - 1. Jana Miklušová, Farmaceut Bratislava, 2. Jana Slámová, TU Košice, 3. Kemppainenová, Fínsko.
Generálny sekretár Slovenského zväzu orientačných športov Marián Kazík po pretekoch povedal:
- Počasie bolo asi najnegatívnejším faktorom, ktorý sprevádzal tohtoročnú Cenu Slovenska. Zaujímavé malokarpatské terény v okolí Kučišdorfskej doliny boli najmä pre najpočetnejšiu zahraničnú výpravu litovských športovcov, čímsi doteraz nepoznaným. Usporiadatelia z Pezinka aj v nepriaznivom počasí zvládli úlohu organizátora na jednotku. Bola to dobrá reklama pre budúci ročník týchto tradičných medzinárodných pretekov, keď orientačných bežcov v júli privíta Čingov v Slovenskom raji.Ohodnoťte článok: