Najrýchlejší opäť Rakúšan Leitgeb

August 2001 / Prečítané 1629 krát
Najprestížnejšie motoristické podujatie na Slovensku - Slovakia - Matador 2001 sa konalo v dňoch 21.-22. júla na pezinskej Babe. Tentoraz na Veľkej cene Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu štartovalo 105 pretekárov zo siedmich krajín (Rakúsko, Taliansko, Česko, Nemecko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovensko). Podujatie bolo súčasne ôsmym kolom Majstrovstiev Európy, šampionátmi Rakúska a Slovenska a Mobil Cupom.
Walter Leitgeb vyhral na Babe Európsky pohár i rakúsky šampionát   Päť a pol kilometra dlhú trať, od kameňolomu po vrchol Baby, najrýchlejšie prešiel už tretí rok po sebe Rakúšan Walter Leitgeb na vozidle Fadewa F 3000 (4:34.39). Druhý v absolútnom poradí skončil Talian Franz Tschager (4:35.39) na Oselle PA 20 a tretiu priečku obsadil slovenský reprezentant Jaroslav Krajčí (4:42.63) na RALT F 3000.
    Skupinu A vyhral Čech Jaromír Malý na Forde Escort RS a v skupine N dominoval jeho krajan Jiří Voves na Subaru Impreza.
Zaujímavosťou bolo, že na pretekoch štartovali aj dvaja poslanci NR SR - Jirko Malchárek na Studeničovej Audi A4 (vyhral skupinu ST) a Ivan Gašparovič na Škode Octavia (7. miesto v Škoda Cupe). Vo Fabia Cupe to skúšal herec Maroš Kramár.
Tento rok pretekom neprialo počasie, v sobotu počas celého tréningu i v nedeľu dopoludnia pršalo. Mokrá vozovka a dážď skomplikovali jazdu viacerým jazdcom. Najväčšie problémy mal Čech Neveřil, ktorý v prvej ostrej zákrute narazil do zvodidel cez ktoré sa prevrátil medzi divákov. Štyroch z nich zranil (medzi nimi jedno dieťa), všetkých museli sanitné vozidlá a helikoptéra odviezť do nemocnice.

Ohodnoťte článok: