Napísali ste nám...

Cheryl King / August 2001 / Prečítané 1495 krát

   Chcela by som povedať DOVIDENIA A ĎAKUJEM všetkým Pezinčanom, ktorých som počas dvoch rokov v Pezinku stretla. V auguste odchádzam z Pezinka a vraciam sa domov do Sacramenta v Kalifornii, kde budem pokračovať vo svojej učiteľskej profesii. Môj pobyt na Slovensku a v Pezinku sa mi naozaj páčil. Páčilo sa mi učenie slovenčiny, poznávanie slovenskej histórie a kultúry, stretnutia s ľuďmi a postupné spoznávanie vašej prekrásnej krajiny.
Už niekoľko mesiacov sa ma ľudia pýtajú, či sa teším domov. Hoci moja odpoveď znie áno, bude pre mňa veľmi ťažké povedať dovidenia. Mala som šťastie na ľudí, ktorých som tu stretla. Dlhujem srdečné poďakovanie priateľom, kolegom, susedom, rodinám, študentom, rodičom, predavačom a všetkým Pezinčanom, ktorí ma obdarili svojim úsmevom a boli ku mne takí milí. Každý váš úsmev, pochopenie a trpezlivosť mi spríjemnili môj pobyt vo vašom meste. Na Slovensku sa mi páčilo a cítim, že Slováci sú úctiví a srdeční ľudia. Keď sa vrátim do USA budem môcť povedať o Slovensku a jeho ľuďoch veľa pekného.
Ale samozrejme nie všetko bolo vždy ľahké. Niekedy som mala problémy s netrpezlivými predavačmi, niekedy som dostala otvorené listy a inú poštu a niekedy ma moji žiaci nerešpektovali a neučili sa (ale takí sú žiaci všade). Tých dobrých vecí však bolo omnoho viac.
Moji priatelia, škola (ZŠ Kupeckého), moji žiaci a kolegovia sa o mňa vzorne starali. Mnohí z vás ma pozvali na návštevu k sebe domov a pohostili ma výborným jedlom. Keď som bola chorá, priatelia mi pomáhali. K mojim najobľúbenejším chvíľam v Pezinku patrili sobotné dopoludnia, keď sa počas nákupov v meste náhodou stretávajú priatelia a známi (v Amerike nie je totiž zvykom v sobotu doobeda robiť nákupy). A mala som tu niekoľko výborných študentov, ktorí veľmi oceňovali to, že majú americkú učiteľku.
Počas uplynulých dvoch rokov som pracovala naozaj ťažko, učiac sa váš jazyk a spoznávajúc vašu kultúru. No a teraz si v srdci ponesiem domov kúsok Pezinka a Slovenska. Ďakujem vám.


Ohodnoťte článok: