CIBULÁK v skvelej atmosfére

Jún 2001 / Prečítané 1597 krát

   Celkom isto si dovolíme tvrdiť, že medzinárodný divadelný festival CIBULÁK je najpríťažlivejším kultúrnym podujatím nielen v Pezinku ale aj v širokom okolí. Je originálny, programovo pestrý, dýcha skvelou atmosférou. Nečudo, že ľudia sa naň každoročne tešia a ich počet v hľadisku stále pribúda.
Bolo to tak aj na poslednom - 14. ročníku. Organizátori z Občianského združenia Pezinské rozprávkové divadlo, na čele s Rasťom Kuttnerom a Lajom Slimákom, opäť vymysleli to, čo diváka pritiahlo, zaujalo a naplnilo príjemným zážitkom.
Program tohtoročného festivalu rozšírili na tri dni. Prvý deň patril trom neprofesionálnym divadlám (Potôň - Slovenské javisko, Činoherné divadlo VŠMU, Divadelné združenie Partizánske) a bratislavskému GunaGu.
Ďalšie dva dni sa predstavenia a koncerty konali prevažne už mimo Domu kultúry. Na Záhradnej ulici za starou lekárňou ožili marionety Antona Anderleho a domáce divadlo PIKI tu špeciálne uviedlo Muiráduksapa, na Radničnom námestí sa dvakrát predstavil s klasickou pantomímou Francúz Ivan Cháry so skupinou Petit monsieur. Po prvýkrát vo dvore na Holubyho ul. č. 22 sa so stredovekou melodikou prezentoval český súbor Krless, v Zámockom parku sa s rytmami afrických šamanov predstavila brnianska skupina Tubabu a s kočovným divadlom Teatro Tatro. Organizátori aj v tomto roku využili nádvorie Zámku, kde umiestnili expresívne predstavenie Teatra
Novogo Fronta (Rusko/ ČR) Vagabund Adam Kadmon. V priestoroch Domu kultúry sa v piatok a v sobotu diváci zabávali na predstaveniach Zabudnutý génius v podaní študentov VŠMU, Psohlavcoch plzeňského Divadla Alfa a bábkovej monodráme Ivana Martinku Šalom alejchem - Mier s vami.
Divadelno-hudobnú časť doplnilo premietanie filmov a v rámci OFF programu na nádvorí Slovenskej sporiteľne vystúpili sólo hudobníci a amatérske skupiny.

Ohodnoťte článok: