Spnili svoj cieľ - zachránili sa

Jún 2001 / Prečítané 1661 krát

   V nedeľu 17. júna skončila futbalová súťaž III. ligy, v ktorej účinkovalo aj seniorské áčko PŠC Pezinok. V súťaži štartovalo šestnásť muž-stiev, naši po prehre v poslednom zápase na domácej pôde s Veľkými Levármi (2:3) sa umiestnili na 10. mieste. Z 30 zápasov vyhrali dvanásť, päť remizovali a dvanásť prehrali. Prinieslo im to 41 bodov s pasívnym skóre 39:55.
Pripomeňme si - PŠC na jeseň vstupoval do súťaže až na poslednú chvíľu, hrozilo, že ju vôbec nezačne. V hodine dvanástej pomohli bývalí hráči. Našli trénera, dali dohromady hráčsky tím a zabezpečili skromné finančné zdroje. Mužstvo neabsolvovalo ani spoločnú letnú prípravu. Preto jediným cieľom bolo udržať sa v súťaži.
Jesennú časť PŠC s prekvapením skončil na piatej priečke so ziskom 22 bodov. Na jar začal tiež sľubne - výhrou v prvom zápase na ihrisku vedúceho Rapidu, ale v ďalších zápasoch zverenci Vladimíra Ženiša striedali dobré momenty so slabšími. Druhú časť súťaže v porovnaní s prvou dohrali s trojbodovým restom, čo ich posunulo v tabuľke o päť priečok nižšie.
"Záver súťaže nám nevyšiel. Káder bol značne zoštíhlený, vyskytli sa zranenia. Viac sa nám darilo vonku, odtiaľ sme priviezli viac bodov, ako sme ich získali doma. To bolo rozhodujúce pre našu záchranu. Vážim si, že chlapci, aj napriek nedobrým podmienkam, podávali maximálne výkony. Pri tvorbe mužstva nás však čaká ešte veľa práce" - povedal nám Vladimír Ženiš. "Vieme, že náš mladý káder treba doplniť pár hráčmi. Všetko bude však závisieť od ekonomickej situácie v klube, a či nám vyjdú prestupové zámery. Stále nemáme štedrejšieho sponzora, málo nám pomáha aj mesto. Náš cieľ v budúcom ročníku je umiestniť sa do 6. miesta" - dodal prezident PŠC Peter Slimák.


Ohodnoťte článok: