HĽADALI POKLAD

ZŠ / Jún 2001 / Prečítané 1614 krát
   V prvý júnový deň sa na ZŠ Kupeckého uskutočnil prvý ročník podujatia s názvom Kupeckého memoriál. Bol to turisticko-orientačný pochod spojený s riešením vedomostných úloh a hľadaním pokladu.
Zúčastnilo sa na ňom viac ako 180 žiakov 1. stupňa ZŠ. Títo v družstvách pod vedením ochotných rodičov prešli (viacerí aj prebehli) príjemnú trasu v okolí pezinskej Kejdy. Na stanovištiach ich skúšali rozprávkové bytosti - ježibaby, vodníci, černokňažníci i rôzne zvieratká. Na každej kontrole za správnu odpoveď  dostali písmená, z ktorých zostavili hesto Ste výborní. Deti s rodičmi museli preukázať svoju fyzickú zdatnosť, ale aj vedomosti z rôznych oblastí. Všetky družstvá sa veľmi snažili a žiaci ukázali, že sú naozaj šikovní. Ak sa stalo, že nezodpovedali otázky správne, robili trestné kotúle u Trpaslíkov. Dobrá víla napokon všetkých mohla odmeniť sladkým pokladom.
Zámerom organizátorov bolo, aby deti trávili čas zmysluplne, aktívne a v spoločnosti svojich rodičov, učiteľov a kamarátov. Toto netradičné podujatie sa uskutočnilo s finančnou
podporou Komunitného združenia Sami-Se-be.