Na Cene veteránov jazdci troch krajín

PaedDr. František Hotový / Máj 2001 / Prečítané 1600 krát
V sobotu 28. apríla bolo v Pezinku ďalšie zaujímavé motoristické podujatie. Na trase Kameňolom - Baba sa konal už piaty ročník me-dzinárodných pretekov historických vozidiel v jazde pravidelnosti. Jazda pravidelnosti spočíva v tom, že každý pretekár štartuje dvakrát, pričom nie je rozhodujúca rýchlosť, ale presnosť dosiahnuť u oboch štartov rovnaké časy. Meria sa elektronicky a o výsledkoch rozhodujú doslova stotiny sekúnd.
Takto to vyzeralo na štarte Veľkej ceny veteránov do vrchu pod Babou.   Krásne slnečné počasie prilákalo do pezinského kameňolomu okolo 1500 divákov, ktorí si mohli pozrieť nielen vlastné preteky, avšak zblízka tiež výstavu naleštených pretekárskych áut a motocyklov.
Štartovalo 99 účastníkov v siedmich kategóriach, podľa druhu a veku vozidla. Medzi súťažiacimi boli Slováci, Česi a Rakúšania. Z Pezinka štartovalo osemnásť jazdcov.
Výsledky: automobily (vyrobené do r. 1946) - 1. Roman Horňák, Piešťany, automobily (1947-1975) - 1. Miroslav Takáč, Bratislava, motocykle a trojkolky (do r. 1930) - Josef Horák, Vracov, motocykle a trojkolky (1931-1946) - 1. Tomáš Čunderle, Šumvald (ČR), motocykle a trojkolky (1947-1965) - 1.
Vlastimil MAREŠ, Pezinok, špeciál motocykle (do r. 1977) - 1. Kurt Schachl, Viedeň, špeciál automobily (do r. 1977) - 1. Stanislava Kuřina, Ostrožská Lhota (ČR), 2. Igor Kapec, Pezinok.
Program bol obohatený o rýchlostné preteky Ligy motoristických novinárov. Výkony týchto jazdcov boli pozoruhodné, niektoré dosahovali hodnoty časov, akých sme svedkami na ME automobilov na tejto trati.
Usporiadatelia z Veteran car clubu Pezinok ďakujú priaznivcom za pomoc pri organizačnom zabezpečení a sponzorom za materiálnu podporu podujatia.

Ohodnoťte článok: