VŠIMLI SME SI

Máj 2001 / Prečítané 1600 krát
V Pezinku bol vždy veľký záujem o basketbal. Bezpochyby je to v našom meste šport číslo jeden, napokon dosahuje už viac rokov aj najlepšie výsledky. Družstvo seniorov, najprv pod názvom Davay, neskôr ako Slovakofarma, sa stalo šesťkrát majstrom Slovenska.
V minulom roku v záverečných finálových bojoch s Interom Bratislava bola v prvých dvoch zápasoch pezinská hala zaplnená do posledného miesta. Diváci boli svedkami dvoch našich suverénnych víťazstiev (80:60 a 94:58), a z výkonov našich basketbalistov mali všetci veľkú radosť. Po oboch zápasoch zavládol v hale spontánny potlesk.
V tomto roku Pezinčania opäť hrali vo finále, ich súperom bol Svit. Zasa sa hrali prvé dva zápasy v Pezinku, ale v hale bola tentoraz celkom iná atmosféra. Divákov prišlo podstatne menej, na tribúne zostalo prekvapivo dosť sedadiel neobsadených. Domáci zvíťazili, i keď v druhom zápase veľmi tesne, ale priaznivci zostali po zápasoch chladní. Klub musel napokon zrušiť aj plánovaný zájazd na tretí zápas do Svitu pre nezáujem fanúšikov.
Prečo taká zmena nálady divákov! Myslíme si, že bol za tým nevydarený štart v medzinárodnej súťaži, ale aj prehratý súboj o víťaza v Slovenskom pohári (práve so Svitom) a napokon aj niekoľko nepresvedčivých výkonov v závere majstrovskej súťaže.
Vyžehlili si to hráči Slovakofarmy u divákov, keď získali pred dvoma týždňami šiesty majstrovský titul? Uvidíme.

Ohodnoťte článok: