Cibulákovské menu pripravené

AKIN / Máj 2001 / Prečítané 1829 krát

   Neodmysliteľnou súčasťou dobrej kultúry v našom meste sa stal aj Medzinárodný divadelný festival Cibulák. Prípravy 14. ročníka sú už v plnom prúde a organizátor OZ P.R.D. aj tentoraz sľubuje bohatú divadelnú nádielku. A nielen to. Aj keď Cibulák znamená predovšetkým divadlo, na svoje si už tradične prídu aj milovníci iných druhov umenia.

   Čerstvou novinkou v dramaturgii podujatia bude prehliadka neprofesionálnych súborov, ktorá je zaradená už na štvrtkový podvečer. Tí, ktorí majú radi "pohyblivé obrázky" by si nemali nechať ujsť filmovú sekciu. Majú totiž vzácnu možnosť uzrieť niekoľko snímok, ktoré sa nakrúcali priamo v uliciach nášho mesta. Apropo, pezinské ulice, aj tento rok by sa mali stať prirodzenými kulisami väčšiny "cibulákovských" podujatí. Počas festivalových dní sa teda nevyhýbajte Radničnému námestiu, priestoru pri lekárni na Záhradnej ulici, nádvoriu Slovenskej sporiteľne, či dvoru Malokarpatského múzea. Samozrejme hrať sa bude aj v parku a na zámockom nádvorí. Prekvapením možno bude aj to, že pódium nočných koncertov sa sťahuje do amfiteátra. Interiérové predstavenia samozrejme zastrešia priestory Kultúrneho centra - spoluorganizátora festivalu.
Okrem domácich súborov môžeme očakávať aj niekoľko zahraničných hostí. COMPAGNIE DU PETIT MONSIER (Fr) privezie úsmevné pantomimické predstavenie Telefónna búdka. Fajnšmekrov určite poteší TEATRO NOVOGO FRONTA. Závan stredoveku vnesie do našich
ulíc KRLESS (ČR), ale svojskú bábkovú interpretáciu českých dejín nám ponúkne aj DIVADLO ALFA. Určite sa pamätáte na úspešné minuloročné predstavenie, ktorým nás potešilo nitrianske TEATRO TATRO. Tentoraz ženu s dvoma hlavami vystrieda Lietajúca Frída. Na tomto projekte sa podieľalo aj Štúdio tanca z Banskej Bystrice. Svoje predstavenie Šalom Alejchem nám ponúkne Ivan Martinka.
Najmladším návštevníkom festivalu sa predstaví divadlo Anthona Anderleho   Programová ponuka nezabudla ani na malého diváka. Už teraz sa môžu deti tešiť na Gašparka, ktorému vdýchne život Anton Anderle a samozrejme svoju účasť na Cibuláku neodmietlo ani domáce PIKI.
Piatkový koncert sa bude už tradične niesť v tanečnom duchu, o ktorý sa postarajú DJ IM Cyber a Marek Minárik, ako aj úspešný počin Miša Kaščáka - Neuropa. Sobotňajší koncert otvorí kapela White Noise Five a po nej festivalové publikum privíta Free Faces. Off program okrem pezinských hudobných kapiel spestrí aj Peter Janku, charizmatická Čmelka známa z Etnofestivalu či senicko-pezinská formácia DIADEM. A ešte čosi, počas Off programu sa nebude len hrať a spievať, ale aj recitovať...
Pre cezpoľných návštevníkov bude k dispozícii pezinská Soko-lovňa, nuž a vo dvore Malokarpatského vinohradníckeho múzea pre všetkých prichystaná tradičná festivalová "pochúťka" a hlt dobrého pezinského...
Nezabudnite na 21.-23. jún. Dobré divadlo, hudba, film, zábava, starí známi, noví priatelia - to je CIBULÁK´01.


Predbežný program CIBULÁKU 2001

Štvrtok, 21.6. (neprofesionálne divadlá)
17.00 h. DS Levice - Slučka pre dvoch, (Estr. sála KC)
18.30 h. VŠMU Bratislava - Na koho to slovo padne, (Malá sála, KC)
21.00 h. DZ Partizánske- I.Babel-Prvá jazdecká (Historky z vojny),(Veľká sála KC).
Piatok, 22.6.:
16.00 h. A. Anderle (SR) - Gašparko ide do Ameriky, (Záhradná ul., za starou lekárňou)
17.00 h. VŠMU - Zabudnutý génius, (MS KC)
18.00 h. Compagnie du petit monsier (FR) - Mimo prevádzky, (Radničné nám.)
18.30 h. Krless (ČR), (Dvor)
19.00 h. Divadlo Alfa (ČR) - I. Peřinová - Jeminkote, Psohlavci, (VS KC)
19.00 h. TUBABU (ČR) - Veľka bubnovačka
21.00 h. Teatro novogo fronta (Rusko/ČR), (Nádvorie zámku)
21.00 h. Teatro Tatro (SR) - Lietajúca Frída, (Zámocký park)
23.00 h. Koncert: Chiki-liki-tua (SR), Neuropa (SR), (Amfiteáter).
   
Sobota, 23.6.:
11.00 h. Filmová sekcia (VS KC)
Premietanie filmov, ktoré sa nakrúcali v Pezinku s účasťou tvorcov
Vinobranie v Pezinku (1934, ČB, 4 min. 34 sek.)
Kinožurnál č. 44/1988 - Malokarpatské mestečká    (1988, 10 min.)
Sojky v hlave (SR, 1983)
17.00 h. Divadlo PIKI - Sme na ulici, (ulica)
18.00 h. Compagnie du petit monsier (FR) - Mimo prevádzky, (Radničné nám.)
19.00 h. Ivan Martinka (SR) - Šalom Alejchem, (MS KC)
21.00 h. Teatro novogo fronta (Rusko/ČR) - Vagabund, (Nádvorie zámku)
21.00 h. Teatro Tatro (SR) - Lietajúca Frída, (Park)
23.00 h. Koncert: Whitenoisefive (SR), Free Faces (SR), (amfiteáter).
OFF program, piatok + Sobota: (začiatok o 16.00 hod.)
- koncery miestnych hudobných kapiel, vystúpenia kaukliarov a žonglérov, Čmelka, P. Janku, Diadem (unplugged), Krtinec, Pytagorova teta, Vrbovskí víťazi, recitátori, jazda starých bicyklov, bubnovačka.

Ohodnoťte článok: