Na exkurzii v Salzburgu

jp / Máj 2001 / Prečítané 2073 krát
V pezinskej Obchodnej akadémii sa môžu pochváliť veľmi dobrými výsledkami práce žiackych fiktívnych firiem. O jednej akcii nám napísal Jozef Pamětický, riaditeľ firmy:

- Keď sme na jeseň minulého roka navštívili veľtrh slovenských cvičných firiem JUVYR v Bratislave, v stánku Rakúskej centrály cvičných firiem sme sa dozvedeli o konaní výstavy fiktívnych firiem v Salzburgu. Rozhodli sme sa, že výstavu navštívime. Exkurzia organizovaná našou firmou FIAT motors, s.r.o., za významnej podpory a pomoci pani profesorky Oľgy Trstenskej, sa konala 23.-24. marca tohto roku.
Počas cesty sme sa kochali pohľadom na krásnu rakúsku prírodu a okolité mestečká a dediny. Po príchode do Salzburgu sme sa hneď presunuli na výstavisko. Tu sme s riaditeľmi zahraničných firiem komunikovali a nadväzovali kontakty. Uskutočnili sme aj fiktívne nákupy, ale nezabudli sme tiež upozorniť i na svoje firmy a ich zameranie. Na našu propagáciu sme využili letáky, vizitky a ponukové listy, ktoré sme mali na porovnateľnej úrovni ako naši západní partneri. Z výstavy sme si priniesli nové poznatky a skúsenosti o tom, ako by mala fiktívna, ale aj reálna firma správne fungovať, a ako by sa mala starať o zákazníkov.


Touto cestou ďakujeme všetkým ktorí prispeli k úspešnej realizácii tejto exkurzie.

Ohodnoťte článok: