Šiesty titul Slovakofarmy

Máj 2001 / Prečítané 2203 krát
Basketbalisti BK Slovakofarma Pezinok sú už šesťnásobní majstri Slovenska. Rozhodlo sa o tom po troch zápasoch tohtoročnej finálovej série play-off, v ktorej sa stretli Pezinok a Chemosvit Svit. Slovakofarma tak splnila aspoň jeden cieľ tejto sezóny.
Tohtoročné play-off bolo asi najťažšie za posledné roky. Mužstvo malo skoro po celú sezónu rôzne problémy. Menil sa tréner, odchádzali hráči, ktorých nahradili noví, neúspešne dopadlo účinkovanie v európskom i v Slovenskom pohári a v neposlednom rade má klub fi-nančné problémy. Mužstvo sa trápilo vo štvrťfinále s Komárnom i v semifinále s Levicami. Na prvý finálový zápas však hráči nastúpili plne koncentrovaní a od úvodného hvizdu naznačovali Svitu, že majstrovský titul z rúk nepustia. Prvý zápas sa stal ľahkou korisťou pre Pezinčanov, ktorí ho vyhrali 79:59. Naši začali dobre aj druhý zápas.
  Polčas viedli o 14 bodov. V druhom polčase však Svit ožil, po tretej štvrtine už viedol, ale naši hráči napokon vydreli dôležité víťazstvo 72:68 a na zápasy viedli 2:0. tretí zápas sa hral vo Svite a bolo to ako na hojdačke. Mužstvá sa striedali vo vedení. Svit vyhral prvých desať minút o 7 bodov, ale polčas už vyhrali Pezinčania 36:30. Po troch desaťminútovkách opäť viedol Svit (58:52).
Naši hráči však hneď na začiatku poslednej časti hry otočili skóre na svoju stranu a aj vďaka chybám Svitu ho udržali do konca a mohli teda už šiestykrát oslavovať majstrovský titul. Dokázali tak, že aj napriek spomínaným problémom sa vedia na rozhodujúce okamihy dobre pripraviť a skoncentrovať.
O majstrovský titul sa zaslúžili hráči: Vladimír Kuznecov, Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Pavol Weiss, Devon Lake, Julián Beťko, Marek Andruška, Peter Háger, Aramis Naglič, Dragan Ristanovič, Marek Štec a Daniel Ďuračka. Počas sezóny boli v kádri aj Dragan Aleksič, Kipp Christianson, Jason Hartman a Melvin Simon. Ako tréner začal sezónu Stevan Tot, no dokončil ju Milan Černický.
Po ťažkej sezóne teda zavládla aspoň sčasti radosť. Pre hráčov nastal čas dovoleniek, pre funkcionárov je to obdobie, keď musia poskladať káder a realizačný tím na novú sezónu. Verme, že aj v nej budú mať pezinskí basketbaloví fanúšikovia nejeden dôvod na radosť.

Ohodnoťte článok: