Neúspech v pohári

pr / Apríl 2001 / Prečítané 1929 krát
   Pezinskí basketbaloví fanúšikovia si už v posledných rokoch zvykli, že trofeje v domácich súťažiach ostávajú väčšinou vo vitríne Slovakofarmy Pezinok. Podobné očakávania boli aj pred finále Slovenského pohára 2001, ktoré sa hralo 11.4. 2001 v Žiline a súperom Pezinka bol Svit.
Sviťania oslabení o rozohrávača Bohunického väčšinu zápasu viedli (aj o 10 bodov), pretože dokázali Pezinčanom vnútiť svoj štýl hry založený na tvrdej obrane a rozvážnej hre v útoku. Naopak našim nezabrala ani jedna opora a tak je výsledok po nevýraznej pezinskej hre zaslúžený. Pezinským hráčom teda nezostalo nič iné ako zablahoželať súperovi k triumfu a sústrediť sa na play-off ligy, aby splnili aspoň jeden cieľ tejto sezóny - získať titul.
Vo štvrťfinále ligy sa hráči viac ako dosť natrápili s nováčikom z Komárna. Po dvoch nepresvedčivých výkonoch sí- ce obidva zápasy vyhrali (doma 96:85 a vonku 75:66) síce postúpili do semifinále, ale aj tréner M. Černický priznal, že mužstvo už niekoľko zápasov nehrá dobre. V semifinále majú naši basketbalisti za súpera družstvo Levíc. V čase keď vychádza toto číslo majú súperi už za sebou prvý zápas. Prípadný tretí zápas sa odohrá 2.5. v Pezinku. Verme, že naši hráči nájdu svoju pravú tvár a dokážu basketbalovým fanúšikom, že sú na Slovensku najlepší.
Na záver pripájame ešte termíny finálových zápasov (hrá sa na 3 víťazné zápasy): 5.5., 6.5., 12.5., prípadne 13.5. a 16.5. Začína sa u lepšie postaveného mužstva po základnej časti.