Pocta kvalinému vínu

Milan Oravec / Apríl 2001 / Prečítané 2077 krát
   Stovky ľudí prišlo na tohtoročný 6. ročník Vínnych trhov v Pezinku. Boli medzi nimi naslovovzatí odborníci ale i labužníci kvalitného vína zo Slovenska i zo zahraničia. A mali veru z čoho vyberať, v stánkoch umiestnených už nielen v najväčšej sále ale aj v chodbových priestoroch Domu kultúry, ponúkali návštevníkom vyše päťsto vzoriek vín, najviac v doterajšej histórii trhov. Mohli konfrontovať kvalitu vín z našej malokarpatskej oblasti s tými najlepšími vínami z Moravy a Čiech, Maďarska a Rakúska.
Osem degustačných komisií (s me- dzinárodným zastúpením) pod vedením Ing. Gabriely Vojtekovej ocenilo 70 vín zlatými, 221 striebornými a 161 bronzovými medailami. Najviac zlatých získali Tokajské vína (9) a Rizling rýnsky (6). Z hodnotených vzoriek vín bolo najviac (357) z minuloročnej úrody. Šampiónom výstavy (najvyššie hodnoteným vínom) sa stal Bouvier bobuľový výber, r. 2000 od pezinského výrobcu - Víno Matyšák.
Osobitné uznanie si zaslúžia poriadatelia, tento rok prišli s niektorými novinkami, ktoré podujatie ešte viac skvalitnili.

Ohodnoťte článok: