Vyrastá nový športový talent

Február 2001 / Prečítané 2105 krát
   V sobotu 3. februára sa uskutočnili v hale ELÁN v Bratislave majstrovstvá Slovenskej republiky v ľahkej atletike žiakov. Vynikajúce úspechy na šampionáte dosiahla žiačka ZŠ Na bielenisku Barbora Micháliková, ktorá vyhrala beh na 60 m a na 150 metrov skončila druhá.
Barbora Micháliková (1986) patrí medzi najúspešnejšie športovkyne na ZŠ Na bielenisku. Je žiačkou športovej triedy, kde od príchodu prejavovala svoje pohybové nadanie najmä v atletických disciplínach. K jej doterajším úspechom patrí 1. miesto v okresnom kole v behu na 60 m (1998, 1999, 2000), 4. miesto v r. 1999 a 2. miesto (r. 2000) na rovnakej trati v krajskom kole. V januári tohto roku sa zúčastnila aj na majstrovstvách Bratislavského kraja dorastencov, kde získala v behu na 60 m 1.miesto.
Nevšedný talent Barbory Michálikovej si všimol známy atletický odborník Ivan Suja, pod ktorého vedením, vďaka ochote a podpore rodičov, porozumeniu vedenia školy
a jej trénerov, sa špecializuje na krátke trate. Prvé výsledky mladej šprintérky nedali na seba dlho čakať. Barborka, ktorá 4 roky trénovala volejbal, sa atletike venuje od októbra 2000 a najväčšie športové úspechy dosiahla zatiaľ v tomto roku.
Barbora je členkou klubu Slávia UK Bratislava a ako nám povedali v škole dosahuje aj dobré výsledky v učení.

Ohodnoťte článok: