Pozvánka na vínne trhy

Organizátori VTP 2001 / Február 2001 / Prečítané 1665 krát
  Združenie pezinských vinárov a vinohradníkov v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom, Združením malokarpatská vínna cesta a mestom Pezinok už šiestykrát privíta v Kultúrnom centre 20.-21. apríla 2001 vinárov z celého Slovenska a Českej republiky na vínnych trhoch.
Vínnym trhom bude predchádzať odborná degustácia, ktorá sa uskutoční 21. marca 2001 pod vedením Ing. Gabriely Vojtekovej. Hodnotiť sa bude Vedelovým systémom odmeňovania, ktorý bol schválený Medzinárodným úradom pre víno a vinič v roku 1994 a je založený na princípe udeľovania trestných bodov. Pri tomto hodnotení ideálne víno nedostane žiadny trestný bod. Pri hodnotení vína sa posudzuje vzhľad, intenzita a kvalita vône, intenzita a kvalita chuti a harmónia vzorky.
Do súťažnej degustácie možno zaslať biele, ružové a červené prírodné hroznové vína. Z každej prihlásenej vzorky je potrebné dodať osem fliaš (minimálny obsah 0,7 l), ktoré musia byť označené názvom vína, ročníkom výroby, menom a adresou výrobcu. Vzorky vín treba doručiť v dňoch 12.-16. marca 2001 do Informačnej kancelárie mesta Pezinok, Radničné nám.9.

Ohodnoťte článok: