Drevárarska fabrika zamestná 450 ľudí

Milan Oravec / Február 2001 / Prečítané 1915 krát
   Vlani v auguste sme uverejnili správu o problémoch v Malokarpatskej drevárskej fabrike, ktorá sa dostala do konkurzu a hrozilo ku koncu roku hromadné prepúšťanie pracovníkov. Túto informáciu sme mali potvrdenú z Okresného úradu práce. Našťastie k tomuto už nedošlo, lebo jedna z najväčších fabrík v okrese zmenila majiteľa. Nie je žiadnym tajomstvom, že záchranný pás krachujúcej firme hodili ruskí podnikatelia, ktorí vlastnia na Slovensku i ďalšie závody. Na to, čo sa udialo a v tomto čase deje v pezinskej drevárskej fabrike sme sa spýtali generálneho riaditeľa a konateľa spoločnosti FTC Pezinok Mariána Moravčíka:

- Majetok Malokarpatskej drevárskej fabriky, ktorý bol v konkurze, kúpila na sklonku minulého roku jedna z našich dcérskych spoločností. Výroba v krachujúcej firme už takmer nefungovala. Od 11. novembra bola obnovená výroba v prevádzke pílnica, kde sa už niekoľko mesiacov nevyrábalo. Prijímali sme sem nových pracovníkov, Rozbeh výroby v týchto prevádzkach nás stál 17 miliónov korún.

  Rátate ešte s rozširovaním výroby?
- Máme podpísanú zmluvu na dodávku technológie na výrobu lepeného dreva. Začiatkom februára má byť dodaná časť sušiarne, do konca marca kompletná linka tejto prevádzky v hodnote takmer 33 miliónov Sk. S ďalšími investíciami v tomto roku nerátame. Budeme radi, keď sa nám čo najskôr podarí naladiť výrobu tak ako si predstavujeme. Za dôležité považujeme plynulé dodávky drevnej suroviny. Teší nás, že s dodávateľmi sme nadviazali veľmi korektné vzťahy, čo sa i vo výrobe iste prejaví pozitívne.

Koľko ľudí našlo prácu vo FTC Pezinok?
- Keď sme fabriku prevzali mala 160 zamestnancov, teraz ich má 370. Toto číslo sa každý deň zvyšuje. Rátame, že do konca marca budeme zamestnávať do 450 pracovníkov.