Chorvatom sa v Pezinku páčilo

Január 2001 / Prečítané 1728 krát
  V dňoch 8.-13. januára boli v Pezinku na návšteve mladí basketbalisti z chorvátskeho klubu KK Kross Kastav. Prišli na pozvanie mládežníckych družstiev BK Pezinok, ktorých hráči a tréneri si chceli otestovať svoje schopnosti v porovnaní s mužstvom z vyspelej basketbalovej krajiny. Toto prvé stretnutie by mohlo byť začiatkom basketbalovej družby medzi našimi klubmi.
Mladí Chorváti mali ozaj bohatý program. Doobeda trénovali, poobede hrali zápasy, medzitým si stihli pozrieť Pezinok aj Bratislavu či absolvovali prijatie u primátora I. Pessela, na ktorom sa zúčastnil aj charge d´affaires Chorvátskej republiky Davor Vidiš. Absolvovali aj spoločný tréning s mladými pezinskými hráčmi, na ktorom naši chlapci zistili aké sú ich najväčšie nedostatky.
O zhodnotenie podujatia sme požiadali vedúceho chorvátskej výpravy Radovana Vertela:


- Ďakujeme za pozvanie, boli sme veľmi spokojní s celou organizáciou nášho stretnutia. Mali sme možnosť spoznať mesto Pezinok, ktoré sa nám taktiež páčilo. Páčili sa nám aj zápasy s vašimi mužstvami, vaši chlapci sú dobre technicky vybavení a dúfam, že sme vám pomohli v ich napredovaní. Srdečne vás pozývame v lete k nám do Chorvátska.
Medzi najúspešnejšími športovcami roku 2000, ktorých v decembri prijal na radnici primátor mesta Ivan Pessel bola aj niekoľkonásobná majsterka SR v plávaní Kamila Korčeková.