Naša prezentácia na veľtrhu cestovného ruchu

Január 2001 / Prečítané 2182 krát
  V dňoch 18.-21. januára sa uskutočnil v bratislavskej Inchebe 7. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2001, spolu s ďalšími dvoma výstavami Danubius Gastro a Poľovnícke a športové potreby. Na tradičnom podujatí sa zúčastnilo 200 vystavovateľov zo 17 krajín.
Na veľtrhu cestovného ruchu sa v bohatej spoločnej expozícii zúčastnili všetky mestá a obce Malokarpatského regiónu, vrátane obcí Suchá nad Parnou a Smolenice. Garantom expozície bolo Malokarpatské osvetové stredisko Pezinok (MOS).
Pezinok, najväčšie mesto v regióne, sa prezentoval vínami od výrobcov VPS s.r.o. Pavelka-Sobolič a Víno Matyšák. S ponukou rekreačných pobytov sa predstavila cestovná kancelária KMC Pezinok. Exponáty do spoločnej expozície poskytli Dana Poláková (maľba, keramika), Jirko Vyhnálek (keramika), manželia Čierní, Ján Štrba, Malokarpatské múzeum, manželia Hanúskovci a rezbár Viliam Pertl. Pekárske, cukrárske a gastronomické výrobky poskytli Bageta a Cukráreň of Gala. V kultúrnej časti vystúpila skupina ARION.
V rámci veľtrhu sa konala v našom stánku tlačová beseda a prezentačný Deň Pezinka (19. januára), na ktorých sa zúčastnili primátor mesta Ivan Pessel, jeho zástupca Oliver Solga, poslanci a pracovníci mestského úradu.
Riaditeľka MOS Anna Píchová nám k výstave povedala: Tento rok sme mali o polovicu väčší stánok ako vlani, mal tiež novú architektúru. Potešilo nás, že sme mohli prezentovať všetky mestá a obce regiónu, ale aj najvýznamnejších výrobcov vín, pekárskych a cukrárskych výrobkov, umelcov a ľudovoumeleckých výrobcov, hudobné a folklórne súbory. Prezentácia reregiónu bola ozaj dôstojná.

Ohodnoťte článok: