S ministrami o reformách

December 2000 / Prečítané 1704 krát
Koncom novembra zorganizoval Republikový výbor SDĽ výjazd svojich ministrov a členov poslaneckého klubu do Bratislavského kraja. Naše mesto navštívili minister školstva Milan Ftáčnik a minister obrany Pavol Kanis. Samostatne, podľa svojich rezortov zavítali do Stredného odborného učilišťa na Komenského ulici a do Pezinskej brigády Ľudovíta Štúra.
Je už všeobecne známe, že v armáde prebieha reforma, v rámci ktorej majú byť niektoré vojenské brigády a objekty zrušené. V takejto súvislosti sa hovorilo už aj o Pezinku. Podľa slov P. Kanisa však k likvidácii kasární v našom meste nedôjde, aj keď má byť pezinská 37. protilietadlová a raketová brigáda zrušená. Bude tu umiestnená vojenská jednotka s počtom 230 profesionálnych vojakov a 400 vojakov základnej služby, ktorá však nebude samostatná - bude patriť pod Nitriansku brigádu.
Na záver návštevy sa konala na radnici beseda so zástupcami samosprávy. Zúčastnili sa na nej aj funkcionári MO SDĽ. V diskusii sa hovorilo o pripravovanej školskej i armádnej reforme. Primátor I. Pessel pri tejto príležitosti požiadal ministra P. Kanisa, aby ministerstvo obrany pomohlo riešiť problém zastaralej kanalizácie a plynofikáciu kotolne v pezinských kasárňach, ktoré negatívne ovplyvňujú životné prostredie v meste.

Ohodnoťte článok: