Ocenenia darcom krvi

December 2000 / Prečítané 1877 krát

   V pondelok 20. novembra sa zišli na pezinskej radnici darcovia krvi z nášho mesta a z okolitých obcí. Cieľom stretnutia, ktoré organizoval Slovenský červený kríž, bolo odovzdanie ocenení - Jánskeho plakiet za bezplatné darcovstvo krvi.
Zástupca primátora Oliver Solga a predsedníčka Mest- skej organizácie SČK Jozefína Kovárová pri odovzdávaní Jánskeho plakiet viacnásobným darcom krvi. V popredí je členka našej redakčnej rady a poslankyňa mesta Ľubica  Pilková.    V úvodnom príhovore riaditeľka Územného sekretariátu SČK Bratislava - okolie MUDr. Eva Hučalová vyzdvihla význam darcovstva krvi a poďakovala prítomným darcom za humánnu činnosť, ktorou prispievajú k záchrane ľudských životov.
Aj keď sa záujem ľudí v ich súčasnom zložitom životnom položení orientuje skôr na hmotné stránky, je obdivuhodné koľko z nich sa zapája do darcovskej činnosti. V okrese Pezinok v tomto roku darovalo bezplatne krv vyše 2800 darcov. Na organizovaných výjazdových odberoch mobilnou jednotkou v Pezinku sa zúčastnili štyri stovky darcov.
Za viacnásobné darcovstvo boli z Pezinčanov ocenení títo darcovia: bronzovou Jánskeho plaketou - Igor Noga, Ladislav Kamenský, Ľubica Gašparovičová, Anna Čierna, Martin Guštafík, striebornou plaketou - Pavol Slovák, Ľubica Pilková, Milan Vančok,  zlatou plaketou - Emília Lomjanská, Dr. Jozef Pilka.
Ocenenia vyznamenaným odovzdali E. Hučalová a viceprimátor Pezinka Oliver Solga.


Ohodnoťte článok: