Začala sa basketbalová sezóna

Október 2000 / Prečítané 2340 krát
Po viac ako štyroch mesiacoch sa 30. septembra začala pre basketbalistov BK Slovakofarma Pezinok nová sezóna. V úvodnom zápase slovenskej ligy rozdrvili Krompachy 119:40. Odvtedy odohrali už 6 kôl a naši hráči podľa očakávania vo všetkých zvíťazili.
Rozbehli sa aj európske basketbalové poháre. V prvom zápase nastúpili naši hráči vo fínskom Lahti proti domácemu celku Luhta Lahti. Domáci celok sa v minulej sezóne po prvýkrát stal majstrom Fínska. Spolieha sa najmä na dvoch Američanov Granta a Edmonsona a v kádri má aj štyroch fínskych reprezentantov. Tento zápas pezinskí hráči vyhrali 102:76, keď najlepšími strelcami boli Naglič (29 bodov), Ristanovič (16), Hartman (15), Kuznecov a Mičuda (po 13). Tréner Stevan Tot bol veľmi spokojný s obranou, hráči ustrážili spomínaného najnebezpečnejšieho hráča domácich Granta. O našom víťazstve rozhodli hráči už v prvom polčase, keď nastrieľali súperovi 12 trojok. V druhom polčase už súper, ktorý hral v podstate len so šiestimi hráčmi nevládal zvrátiť skóre.
V zložení našej, D-skupiny, Saportovho pohára prišlo k jednej zmene. Talianský celok Olimpia Miláno nahradil ďalší tím z tejto krajiny LinelTex Basket Imola.

Ohodnoťte článok: