Salón vinohradníckych a vinárských múzeí

Október 2000 / Prečítané 1750 krát
Malokarpatské múzeum a mesto Pezinok usporiadali po prvýkrát Salón vinohradníckych a vinárskych múzeí na Slovensku.
V priestoroch múzea boli nainštalované zaujímavé exponáty Malokarpatského múzea Pezinok, Mestského múzea Bratislava, Múzea vín Prešov, Poľnohospodárskeho múzea Nitra, Vlastivedného múzea Trebišov, Záhorského múzea Skalica, Technického skla Bratislava a debnárov a sklárov z regiónu. Na Salóne vystavuje senecká firma Alset výrobky z produkcie sklára Adolfa Slezáka z Borinky.
Návštevníkom Salónu sa naskytá nevšedný obraz, vidieť tu zaujímavé exponáty (viaceré z depozitov múzeí), ktoré stojí za to vidieť.
Pokiaľ ste zatiaľ na výstave neboli, môžete tak urobiť ešte do 20. novembra 2000.
Riaditeľka Malokarpatského múzea PhDr. Dana Kopálová nám o Salóne povedala:
- Nápad uskutočniť Salón vinohradníckych a vinárskych múzeí v srdci vinohradníckej oblasti vznikol pred dvomi rokmi. Žiaľ, z rôznych dôvodov sa ho nepodarilo zorganizovať. Vyšlo to až v tomto roku. Na príprave výstavy sme pracovali viac ako pol roka. Oslovili sme múzeá z rôznych oblastí Slovenska a stretli sme sa s pozitívnou odozvou. Chcela by som poďakovať mestu Pezinok za priazeň a finančnú pomoc, bez ktorej by sme nemohli túto akciu zorganizovať. Naším snom je salón zopakovať o dva roky, a rozšíriť ho o expozície našich susedov z Moravy, Rakúska a Maďarska.

Ohodnoťte článok: