Deň otvorených pivníc

Október 2000 / Prečítané 2381 krát
   Po prvýkrát otvorí Pezinok 11. novembra 2000 od 13.00 hod. pivnice mnohých vinárov, čím chce prispieť k oživeniu vínnej turistiky v našom meste. Tradícia, ktorá sa tu dnes rodí, má už mnohoročné skúsenosti v neďalekom rakúskom Golse. Je známe, že naši vinohradníci navštevujú rakúske vinohradnícke oblasti, aby čerpali z ich skúseností. V Golse trvá takéto podujatie tri dni a bolo dobrou inšpiráciou pre zorganizovanie I. Dňa otvorených pivníc.
Počas celého popoludnia budete mať možnosť nahliadnuť do pivníc vinárov nielen z Pezinka, ale i zo Svätého Jura, Limbachu, Modry a Častej. Podmienkou vašej účasti je zakúpenie vstupenky v hodnote 200,- Sk, ktorá vás oprávni ochutnať vína asi 25 vinárov a vinárskych spoločností malokarpatského regiónu. Predaj vstupeniek bude v Informačnej kancelárii mesta a malokarpatského regiónu. Každý návštevník tu dostane zoznam ponúkaných vín v jednotlivých pivniciach, pohárik s logom podujatia a presnú mapu, na ktorej sú zakreslené a označené jednotlivé pivnice.
Veríme, že príjemná atmosféra a pohostinnosť týchto pivníc prekvapí nejedného znalca, či milovníka vína a využije túto nevšednú príležitosť, pri ktorej má možnosť vybrať si víno, ktorého chuť, kvalita a vôňa ho osloví a práve k tomuto vinárovi sa bude vracať po celý rok.
V mene organizátorov Malokarpatského osvetového strediska, Združenia malokarpatskej vínnej cesty a mesta Pezinok vás srdečne pozývame na I. Deň otvorených pivníc do Pezinka. J. Dudová

Ohodnoťte článok: