V Grinave budujú integrovaný klub

Október 2000 / Prečítané 1773 krát
V časti Grinava mesto začalo budovať nový integrovaný klub. O bližšie informácie sme požiadali zástupcu primátora Olivera SOLGU:
  • Mestské zastupiteľstvo schválilo výstavbu nových klubových priestorov v Grinave. Táto akcia nebola v tohtoročnom rozpočte. Čo vyvolalo jej dodatočné zaradenie do investičného plánu?
    - Zistili sme, že v tejto časti mesta chýbajú voľné miesta v materskej škole. Viacerí mladí ľudia začali pracovať a nemali kde umiestniť svoje deti. Museli sme hľadať nejaké riešenie, aby sme im pomohli. Rozhodli sme sa vytvoriť ďalšiu triedu v jestvujúcich priestoroch
    MŠ, čo si vyžiadalo vysťahovať odtiaľ klub dôchodcov a dychovú hudbu, ktorá tu nacvičovala. Už predtým sme uvažovali, že v tejto časti vybudujeme nový integrovaný klub a táto situácia náš zámer len urýchlila.

  • Môžete nám o novom klube povedať viac?
    - Nový klub bude takým malým klubovým stánkom v Grinave. Bude napojený na budovu materskej školy. Okrem klubovej miestnosti tu budú dve kancelárie, sklad, sociálne zariadenie a samostatná kotolňa. Objekt bude slúžiť dôchodcom, mladým ľuďom, hudbe, spoločenským organizáciam. Stavba si vyžiada náklady 1,2 mil. a má byť ukončená do začiatku nového roka.


Ohodnoťte článok: