Zlato pre Martinu Pastúchovú

Október 2000 / Prečítané 1762 krát

   V Convention Centre v americkom meste Virginia Beach sa uskutočnili 21. majstrovstvá sveta v pretláčaní rukou. Na šampionáte štartovalo 400 športovcov z 29 krajín, medzi ktorými bolo aj päť Slovákov. Naši reprezentanti tu boli mimoriadne úspešní, získali päť zlatých a jednu striebornú medailu.
My máme najväčšiu radosť z toho, že medzi štartujúcimi bola aj 21-ročná Pezinčanka Martina Pastuchová, ktorá získala zlatú a striestriebornú medailu. Najskôr v kategórii nad 80 kg pravou rukou vybojovala striebro, keď až vo finále podľahla Turkyni Nurcikane Glonulovej. Zopakovala tým úspech z MS 1998 v Egypte.
Jediná žena v slovenskej výprave bola ešte úspešnejšia v súťaži ľavou rukou. Vo svojej kategórii dosiahla finálové víťazstvo a svoju zbierku doplnila o najcennejšiu zlatú medailu. Martina mala zo svojich výsledkov obrovskú radosť, po finálovom triumfe skákala od radosti, vedno s ňou sa tešila celá slovenská výprava.
Správa o úspechoch M. Pastuchovej potešila aj predstaviteľov nášho mesta. Primátor I. Pessel jej zaslal do Virginia Beach blahoprajný telegram a po návrate do Pezinka ju slávnostne prijal tiež na radnici.


Ohodnoťte článok: