Squash centrum

September 2000 / Prečítané 1706 krát

   Pred tromi rokmi si našiel cestu na Slovensko málo známy šport z Anglicka squash. Hrá sa na kurtoch s raketou a loptičkou o stenu. Pomerne veľmi rýchlo sa dostal do Pezinka. Pred rokom vyrástlo na Tolstého ulici vďaka mladým podnikateľom, mladomanželom Hlavatým Squash centrum. Sú v ňom dva kurty, tretí pribudne neskôr. Dočasne chcú vo voľnom priestore postaviť lezeckú stenu a stolnotenisové stoly. K dispozícii sú sociálne zariadenia so sprchami, bar a požičovňa rakiet.

Squash centrum je v prevádzke celý týždeň od 8. do 22. hodiny, na základe telefonickej objednávky (0903 220 201). Okrem individuálnych záujemcov poskytujú služby aj firmám a organizáciam. Pripravení sú ponúknuť zariadenie pre školy. V centre trénujú aj ligisti prevažne Pezinčania, ktorí štartujú za bratislavské kluby. Asi šesťdesiat percent všetkých zákazníkov tvoria Bratislavčania, ktorí si veľmi pochvaľujú tunajšiu, takmer rodinnú, atmosféru. Pre návštevníkov,
ktorí prídu prvýkrát, je k dispozícii pracovník, vysvetlí im pravidlá a poskytne potrebné rady.
    Aby ešte viac spropagovali tento šport v našom meste, organizovali deň otvorených dverí, s možnosťou vyskúšať si túto na kondičku náročnú hru. Škoda, že príležitosť využila len desiatka záujemcov. Takéto podujatie budú ešte opakovať. Každú nedeľu od 14. do 19. hod. organizujú v centre za výhodných cenových podmienok tzv. Happy squash, keď sa na kurtoch hráči striedajú po 15 minútach, čo umožňuje častejšiu výmenu partnerov a ich vzájomné spoznávanie sa.


Ohodnoťte článok: