SLOVAKOFARMA pred novou sezónou

August 2000 / Prečítané 3518 krát
Hráči 5-násobného slovenského majstra BK Slovakofarma Pezinok začali s prípravou na novú sezónu 17.júla. Prípravu pod vedením nového trénera Stevana Tota, ktorého asistentom sa stal Milan Černický (ukončil hráčsku kariéru) začali títo hráči: Kuznecov, Lukjanec, Mičuda, Weiss, Snopko, Štec, Ďuračka, Berdzenišvili (návrat z hosťovania v Leviciach), Beťko a Háger. Príprava prebiehala až do 7. augusta v domácich podmienkach, využívala sa športová hala, posilňovňa i bežecké terény. Začiatkom augusta sa pripojili k mužstvu aj opory Ristanovič a Naglič a nový hráč Dragan Aleksič. Na skúšku prišli dvaja Američania Shawn Rhodes a Jason Hartman, z ktorých napokon v mužstve ostal len Hartman. Od 8. do 20. augusta absolvovalo mužstvo sústredenie na Štrbskom Plese. Po sústredení už nastal čas na hernú prípravu a prípravné zápasy. Mužstvo odohralo 22.-23.8. turnaj v Opave (trénuje tu F. Rón). Ďalší program je nasledovný: 27. augusta privítame na domácej pôde nášho premožiteľa z posledného ročníka Saportovho pohára Slask Wroclaw 31.8.-5.9. sa Slovakofarma zúčastní turnaja v Poľsku a 17.-19. septembra bude hrať na turnaji v maďarskom Szolnoku. Slovenská liga začína 30. septembra a 17. októbra štartuje Saportov pohár (vylosovania prinesieme v budúcom čísle).
Zľava: S. Tot(tréner), J. Beťko, J. Hartman, P. Háger, D.Aleksič, M. Černický (asistent trénera)

   Pozrime sa teraz bližšie na zmeny, ktoré nastali v kádri a v realizačnom tíme mužstva. Spomedzi hráčov odišli iba Američan Gerald Lewis, ktorý bude zrejme hrávať nižšiu súťaž v USA a pravdepodobne Dušan Snopko do Děčína. Ako sme už uviedli aktívnu činnosť ukončil Milan Černický. Káder sa rozšíril o Dragana Aleksiča, Jasona Hartmana a mladých hráčov Ďuračku, Hágera a Beťka (o jeho príchode sa zatiaľ rokuje). Vedenie klubu sa ešte usiluje o získanie jedného vysokého hráča. Vedúcim družstva je aj naďalej Dušan Pátek.
Predstavme si nové tváre v kádri Slovakofarmy. Tréner Stevan Tot je pezinským fanúšikom iste známy zo svojho dvojročného pôsobenia v Chemosvite Svit. Má 40 rokov, je ženáty a má 2 deti. Svoju trénersku kariéru začal v roku 1985 a pôsobil už vo Švajčiarsku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a spomínanom Svite. V minulej sezóne pôsobil v poľskej lige v družstve Kielce. Jeho trénerským heslom je: "Disciplína, tvrdá práca a poriadok." O svojich plánoch v Pezinku a doterajšej príprave nám povedal: "Na domácej pôde je našim jednoznačným cieľom byť majstrom a vyhrať pohár. V Saportovom pohári sa chceme dostať čo najďalej. S prípravou som zatiaľ spokojný, ale k úplnej spokojnosti mi chýba ešte jeden podkošový hráč."
Dragan Aleksič (30) má 196 cm. Pred 10 rokmi debutoval v juhoslovanskej lige v drese KK Crvena Zvezda Belehrad, neskôr hrával za Spartak Subotica a Radnički Belehrad. Do Pezinka prišiel z BC Haifa (Izrael).
Jason Hartman (24) má 200 cm, študoval na Washington University a Portland State University, v minulej sezóne pôsobil najskôr v tíme Racing Club Luxemburg a potom v maďarskom tíme Matav Pécs.
Daniel Ďuračka má 21 rokov, pochádza z Bánoviec nád Bebravou, v Pezinku je už 3 roky, doteraz hrával za B-mužstvo.
Peter Háger (15) je odchovancom BK Pezinok a členom kadetskej reprezentácie Slovenska. Má 191 cm.
Julián Beťko (17) pochádza z Ružomberka, je v širšom kádri Slovenskej reprezentácie do 20 rokov.