Desiate preteky automobilov do vrchu na Babe

August 2000 / Prečítané 2373 krát
Ďalšie motoristické podujatie s visačkou európskej kvality sme mohli vidieť v Pezinku. V nedeľu 23. júla sa na Pezinskej Babe už po desiatykrát uskutočnili automobilové preteky do vrchu Slovakia Matador, ktoré prilákali tisícky divákov. Podujatie bolo ôsmym v rámci seriálu majstrovstiev Európy a rakúšan Leitgeb so svojou Fadewoubolo zároveň súčasťou rakúskeho i slovenského šampionátu.
Štartovalo 109 jazdcov z 8 štátov na čele s najrýchlejšími pretekármi z minulého roka Rakúšanom Leitgebom a Maďarom Szászom na Formulách 3000 a našim Jureňom, obhajcom európskeho prvenstva v triede N+3000. Trať bola dlhá 5500 metrov, s 19 zákrutami.
V sobotňajšom tréningu dosiahol absolútne najrýchlejší čas (2:04,08 minúty) vlaňajší víťaz rakúsky reprezentant Leitgeb. Boli aj viaceré havárie, najviac svoje vozidlá zdemolovali Miroslav Konôpka (BMW) a Ivan Gašparovič (Škoda Fabia). Našťastie sa pri haváriach nič nestalo.
V nedelňajších pretekoch, pozostávajúcich z dvoch jázd, si najlepšie viedol opäť Leitgeb na Fadewe F3, ktorý dosiahol časy 2:02,65 a 2:01,36 minúty. Zo slovenských pretekárov sa v absolútnom poradí najlepšie umiestnil Krajči s vozidlom Opel Reynard na 10. mieste. Peter Jureňa na Ford Escort Cosworth skončil v triede N na druhom mieste za Čechom Vonkom.
Organizátori z bratislavského Motorsport racing ÖMV Teamu sa zhostili svojej úlohy aj tentoraz dobre a tak prvotriedne športové motoristické podujatie v Pezinku zrejme uvidíme aj v budúcom roku.