Nechceli dopustiť rozpad klubu

August 2000 / Prečítané 2051 krát
  Nebolo žiadnym tajomstvom, že futbal v PŠC Pezinok sa dostal do hlbokej krízy. V priebehu minulého ročníka klub opustili prezident P. Mašura, tréner Š. Slezák, potom aj ich nástupcovia. Mužstvo seniorov, účastník III. ligy, skončilo v súťaži na nelichotivom 12. mieste, keď v jarnej časti získalo len päť bodov. Bezvládie v klube sa odrazilo samozrejme v hráčskej disciplíne i v malom záujme reprezentovať klub a mesto. Problém vyvrcholil tým, že nebola ani riadna letná príprava na nový ročník. Vyzeralo to tak, že PŠC vôbec nezačne súťaž. Našťastie sa to nestalo.
   "Nemohli sme dopustiť, aby sa stalo to najhoršie. Veď tento šport má v Pezinku bohatú tradíciu, aj keď pravdupovediac, výkonnostne by sme ho chceli vidieť niekde inde. Chytili sme sa klubu, aby sme zachránili pre Pezinok zatiaľ aspoň III. ligu," povedal nám nový prezident klubu Ing. Peter Slimák.
   "Urobili sme všetko preto, aby sa začalo hrať. Oslovili sme znovu všetkých hráčov, stiahli sme všetkých čo boli na hosťovaní. Mužstvo posilnil brankár Martin Hajtmánek z Artmedie Petržalka, ktorý bude u nás na hosťovaní do konca tohto roku. Na trénerský post sme angažovali Vladimíra Ženiša. V najbližšom prestupovom termíne v septembri by sme chceli káder doplniť o ďalších vyhliadnutých hráčov, dotiaľ ešte musíme vyriešiť s tým spojené finančné záležitosti." dodal Ing. Peter Slimák.

Nový 9-členný výbor má plánov na začiatok dosť. Od vytvorenia samotných existenčných podmienok klubu cez dobudovanie seniorského áčka, skvalitnenie práce s mládežou až po zveľadenie športového stánku.
   "Nemáme veľké oči, našim cieľom je zachrániť sa v III. lige. Musíme dobehnúť zameškané v príprave, káder treba doplniť a stmeliť. Zo začiatku máme ťažkých súperov, čo však nepovažujem za zlé, keďže potrebujeme získať čas, aby sme sa dobre pripravili na súboje s tímami z druhej polovice tabuľky. Budeme však potrebovať veľkú podporu a trpezlivosť od našich fanúšikov, ktorí možno s výkonmi mužstva zo začiatku nebudú spokojní," poznamenal tréner V. Ženiš.
Ako nám na záver povedal člen výboru J. Pátek, v klube uvítajú každého, kto im môže pomôcť v tejto situácii. Sú radi, že sa stretli s ústretovosťou tiež u primátora I. Pessela, čo môže byť prísľubom dobrej spolupráce aj s mestom.

Ohodnoťte článok: