Môžeme sa tešiť darom prírody

August 2000 / Prečítané 1980 krát

   Blížiaci sa september nám dáva už na vedomie, že končí čas letných dovoleniek a detvákom odzváňa koniec najdlhších školských prázdnin. Užili sme si leta v rôznych podobách, na rôznych miestach. Niektorí dali prednosť domácemu prostrediu, iní hľadali hrejivejšie podnebie na plážach južných morí. Podstatné je to, že sme si oddýchli a načerpali nových síl, do dní, v ktorých už budú prevládať starosti. Tých mali viac cez leto pracovníci kultúry a Centra voľného času, ktorí pre nás na chvíle voľna pripravovali zaujímavé programy a prázdninové pobyty. Starosti v nejednej rodine pribudli tiež starým rodičom, ktorí ochotne prichýlili vnúčence, aby im spríjemnili prázdninové chvíle.
Aj my v redakcii sme mysleli na vás oddychujúcich, keď sme pripravovali letné čísla Pezinčana. Nechceli sme vás o ne pripraviť, a ani pripustiť, že v našom meste sa cez leto nič nedeje. Myslíme si, že sa nám to podarilo, z čoho máme radosť.
Rok sa čoskoro prehupne do jesene, pre poľnohospodárov a vinohradníkov nadíde čas zberu úrody. V našej malokarpatskej oblasti, ak nezasiahne nevhodne príroda, sa ukazuje bohatá úroda hrozna. A mohlo by byť aj sladučké, keď slnečné lúče tak intenzívne hrejú na dozrievajúce bobule. Teda, vína by malo byť dosť - a dobrého, môže to tešiť domácich konzumentov, ale aj návštevníkov mesta, ktorí ho vyhľadávajú pre chutný zlatistý mok.
Potešme sa darom prírody. Avšak tak ako dlho hrejúce letné slnko, môže človeku ublížiť, aj víno. Akokoľvek kvalitné, môže hlavu pomútiť.
Teda, všetko s mierou.


Ohodnoťte článok: