Zaznamenali sme

Jún 2000 / Prečítané 1974 krát
  • Primátor mesta osobitným telegramom a prostredníctvom Pezinskej televízie blahoželal hráčom, prezidentovi a trénerovi BK Slovakofarma Pezinok k získaniu piateho titulu v basketbale.

  • Na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike juniorov v španielskej Sierra Nevade sa slovenský reprezentant Filip Polc umiestnil v zjazde na 10. mieste. Mladý Pezinčan, ktorý sa týmto vystúpením lúčil s juniorskou kategóriou, mal tentoraz veľkú smolu, jazdil na prvej pozícii avšak pár metrov pred cieľom nešťastne spadol.

  • Pezinčan František LIBANT, ktorý preteká za Kobru Bratislava, bol členom víťaznej štafety na 3x7,6 km na medzinárodných majstrovstvách SR v orientačnom behu na krátkych tratiach v Tatranskej Lomnici.

  • Naši karatisti štartovali na majstrovstvách Moravy a Sliez-ska, na ktorých sa zúčastnilo dvesto pretekárov z 24 klubov z troch štátov. Skvelú formu svojím víťazstvom potvrdila staršia žiačka (40 kg kumite) Zuzana Gregušová. Ďalšie umiestnenia: 2. Michal Greguš (st. žiaci, kumite), 3. Marcela Tahotná (st. žiačky, +50 kg, kumite), 3. Svatava Špániková (dorastenky, +50 kg, kumite), 3. kata team (synchrom) v zložení Tahotná, Hupková, Gregušová. (kt)

  • Svatava Špániková (Karate klub ZŠ Kupeckého) vyhrala súťaž SLOVAKIA OPEN v Bratislave v kategórii dorasteniek, keď vo finále porazila reprezentantku Srbska. Víťazstvom potvrdila oprávnenosť štartu na júnových Majstrovstvách Európy v Rumunsku.

  • Štyria pezinskí basketbalisti Ristanovič, Mičuda, Lukjanec a Kuznecov nastúpili v dresoch "západniarskeho" výberu v exhibičnom zápase hviezd Východ -  Západ v Banskej Bystrici. Druž-stvo Západu vyhralo 114:97.

  • Členovia a priaznivci futbalového oddielu TJ Karpaty Limbach si v uplynulých dňoch pripomenuli 50. výročie založenia oddielu. Pri tejto príležitosti sa konalo spoločenské stretnutie a futbalový zápas internacionálov.

  • Dňa 24.6. sa v športovej hale na Holubyho uskutočnil basketbalový turnaj starých pánov. Spomedzi piatich družstiev sa víťazom stalo družstvo MT Bratislava.Ohodnoťte článok: