František Rón zažil publikum, aké dosiaľ nepoznal

Jún 2000 / Prečítané 1545 krát
Ako sme informovali už v minulom čísle, po dvojročnom pôsobení opúšťa BK Pezinok tréner František Rón. My sme ho požiadali o zhodnotenie svojho účinkovania v našom tíme:
- Boli to pre mňa, čo sa basketbalu týka, dva plodné roky. Vďaka manažmentu klubu som pracoval s kvalitnými hráčmi, s ktorými sme odohrali veľa ťažkých zápasov. Zažil som tu publikum, aké som ešte nepoznal. Pezinský divák je nároč
ný a rozmaznaný a bolo ťažké sa mu zavďačiť, bola to však pre nás aj motivácia. Mesto žije basketbalom, na ulici ma zastavovali ľudia a chceli so mnou hovoriť o basketbale, čo ma tešilo a zároveň aj motivovalo.
V Pezinku som našiel veľa ľudí, o ktorých môžem povedať, že sú to moji priatelia, čo ocením až v budúcnosti. Viem, že môžem o pár rokov prísť a budem vedieť s kým sa môžem stretnúť.
V Pezinku som bol bez rodiny, čo bola pre mňa zmena životného rytmu a občas to na mňa pôsobilo deprimujúco. Na druhej strane som sa mohol viac venovať knihám, basketbalu či kultúre (bol som pravidelným návštevníkom Galérie G5). Urobil som aj pokrok v golfe, pretože som často chodil do Bernolákova. No a samozrejme, keďže som pôsobil vo vinárskej oblasti, naučil som sa rozoznávať jednotlivé druhy vína.

Ohodnoťte článok: