Skončili sa futbalové súťaže

Jún 2000 / Prečítané 2119 krát
V nedeľu 18. júna sa skončili futbalové súťaže III. a IV. ligy, v ktorých mal Pezinok troch zástupcov. Najúspešnejším z nich sa stala Grinava. PŠC a Baník skončili na 12. mieste.

CFC Pezinok

   Dvadsaťosemzápasový štvrtoligový maratón absolvoval so 16 víťazstvami, 7 remízami a piatimi prehrami. Po záverečnom víťazstve 2:0 v Závode nazbieral 55 bodov so skóre 53:29, čo znamenalo tretie miesto v tabuľke. Účinkovanie tohto tímu, vzhľadom na veľkú vyrovnanosť mužstiev z čela tabuľky, možno považovať za úspech, aj keď v polovici súťaže priaznivci klubu ešte verili, že ich mužstvo zaútočí na prvenstvo. Tretia pozícia, s dvojbodovou stratou na Viničné a Jablonec, bola nádejná, ale postupové ambície zmrazila už prehra na domácom ihrisku so Stupavou (1:2) hneď v prvom jarnom kole. GFC nakoniec získal o päť bodov menej ako na jeseň, čo sa prejavilo na celkovej strate na suverénny Jablonec a najúspešnejší tím jari Studienku (36 bodov).

PSČ Pezinok

   Nováčik III. ligy začal súťaž veľmi dobre, ale postupne začal strácať. Po jesennej časti na 8. priečke mal 25 bodov, rovnako ako V. Leváre a Vrakuňa pred ním. Sklamanie priniesla jarná časť. Pezinčania získali len päť bodov (skóre 11:39) a tak v tabuľke klesli až na 12. miesto. Je to dôsledok zložitých problémov v tomto klube, zjavne mu chýbajú peniaze, počas súťaže z klubu odišli prezident i tréner.

Baník Pezinok

   Baník začal súťaž s veľkými problémami. Mužstvo neabsolvovalo ani letnú prípravu. Konečná dvanásta priečka je o jeden stupienok vyššia ako po jesennej časti. Z 28 zápasov osem vyhrali, tri remizovali a 17 prehrali. Baník charakterizovala slabá obrana, súperi im uštedrili 79 gólov, v priemere 2,82 na zápas. Horšie na tom bola jedine posledná Modra.


Ohodnoťte článok: