ÚSPEŠNÉ ZÁSAHY PROTI ZLODEJOM

Jún 2000 / Prečítané 1597 krát
Krádež vlámaním do pohostinstva U švagra
    Dňa 26.5. 2000 o 3.30 hod. bola hliadka OO PZ Pezinok vyslaná na preverenie anonymného oznámenia, že v Pezinku-Grinave v pohostinstve U švagra na Myslenickej ulici sa v objekte pohostinstva pohybujú osoby. Na mieste boli pri pokuse o krádež zadržaní hliadkou OO PZ Pezinok v spolupráci s hliadkou MsP Pezinok dvaja páchatelia a to Marek S. (26) a Richard K. (24) obaja z Chorvátskeho Grobu. Zlodeji vylomili zámku vstupných dverí a dverí vedúcich priamo do miestnosti pohostinstva, vošli dnu a do prinesených tašiek si naukladali 143 ks cigariet rôznych značiek v hodnote takmer 5000 Sk a nepohrdli ani peňažnou hotovosťou vo výške asi 19 300 Sk. V momente, keď chceli dvaja muži zamaskovaní kuklami opustiť s korisťou pohostinstvo, boli hliadkou vyzvaní, aby zostali stáť. Zlodeji na výzvu polície nereagovali a vbehli naspäť do pohostinstva, kde sa ukryli. Keďže nevychádzali ani na
ďalšie výzvy polícia budovu prehľadala, dvoch páchateľov ukrytých za výčapným pultom zadržala a eskortovala na OO PZ Pezinok. Pri obhliadke miesta činu policajti našli plátený vak plný cigariet, násilne otvorenú registračnú pokladnicu a vylomenú pokladnicu na hracom automate.

Krádež vlámaním do osobného motorového vozidla.
    Dňa 29.5. 2000 o 1.00 hod. na Obvodné oddelenie PZ Pezinok predviedli orgány Mestskej polície v Pezinku 26-ročného Pezinčana Milana N., ktorý bol krátko pred tým zadržaný pri pokuse o krádež vlámaním do osobného motorového vozidla zn. BMW 318 v Pezinku na Novomeského ulici. Pre doposiaľ netrestaného, slobodného páchateľa to nebola prvá krádež tohto druhu. V ten istý deň sa predtým ako bol prichytený pokúsil vykradnúť ešte dve osobné motorové vozidlá. Pracovníci OR PZ v Pezinku zistili, že dňa 29.5. 2000 sa menovaný o 00.45 hod. vlámal do osobného motorového vozidla zn. Fiat Tipo, ktoré bolo odparkované taktiež na Novomeského ulici. Prineseným skrutkovačom rozbil priezorové okienko zadných dverí vozidla, vnikol dnu a odcudzil 2 ks inštalovaných reproduktorov zn. Mekotronic a videokazetu, čím spôsobil škodu odcudzením vecí vo výške 650 Sk a poškodením vozidla škodu vo výške 2000 Sk. Bezprostredne po spáchaní tohto skutku sa rovnakým spôsobom pokúsil vykradnúť osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felicia, ktoré bolo odparkované na tej istej ulici. Avšak nenašiel nič vhodné na odcudzenie. Poškodením zariadenia auta ale spôsobil majiteľovi škodu vo výške 2000 Sk. No a napokon sa pokúsil vykradnúť už spomenuté vozidlo zn. BMW. Podobne ako v predchádzajúcich prípadoch rozbil skrutkovačom priezorové okienko zadných dverí, vnikol dnu avšak už nestihol nič odcudziť, pretože bol vo vozidle spozorovaný a zadržaný orgánmi Mestskej polície. Majiteľovi BMW poškodením zariadenia vozidla spôsobil škodu vo výške 2000 Sk.
Pri obhliadke miesta činu sa našli všetky odcudzené veci aj vlamačské náčinie. Vyšetrovateľ OÚV PZ Pezinok začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči Milanovi N. za pokračovací trestný čin krádeže podľa § 247/ 2a Trestného zákona a pokusu krádeže podľa § 8/1 Trestného zákona.

Ohodnoťte článok: