Rozhľadňa na Veľkej homole

Milan Ružek / Jún 2000 / Prečítané 2006 krát
Veľká homoľa (709,2 m) je piaty najvyšší a svojou polohou najvýraznejší vrch na východnej strane v jilustračná predstavaužnej časti Malých Karpát. Nachádza sa v katastrálnom území Modry, v tesnej blízkosti hranice katastra Pezinka. Neďaleko je skalný útvar Traja jazdci, obľúbený cieľ turistov zo širokého okolia, ale najmä pezinských.
Veľká homoľa je ľahko dostupná po turistických značkovaných chodníkoch z Pezinka, Modry, Zochovej chaty a významných rekreačných oblastí (Kučišdorfská dolina, Harmónia, Piesok).
Na tomto vrchu sa rozhodla občianska iniciatíva vybudovať turistickú rozhľadňu (na obrázku). Po dobudovaní ponúkne neopakovateľný pohľad na celú panorámu Malých Karpát, južné Považie, Podunajskú nížinu, Považský Inovec, Tríbeč, Zobor, za dobrej  viditeľnosti aj na rakúske Alpy a najkrajší pohľad na Pezinok. Tieto priority dávajú záruku, že rozhľadňa na Veľkej homole bude najvýznamnejším a najnavštevovanejším výhľadovým bodom v Malých Karpatoch a lákadlom klientely cestovného ruchu v Malokarpatskom regióne.
Na vybudovanie rozhľadne budú potrebné finančné príspevky, inak by bol zámer ťažko realizovateľný. Preto sa obraciame na sponzorov, predstaviteľov mesta i občanov Pezinka, aby na tento účel prispeli. Príspevky možno posielať na bankový účet číslo 1376243953/ 0200, ktorý pre tento účel zriadil MsÚ Modra.Ohodnoťte článok: