Prvomájové oslavy v réžii ľavice

Máj 2000 / Prečítané 1685 krát

   Asi tristo občanov sa zišlo na oslavách sviatku práce 1. mája v Zámockom parku v Pezinku, na ktoré svojich priaznivcov pozvali miestne organizácie SDĽ, SOP, SDSS, KSS a ZPB.
Oslavy sa začali neskôr, ako bolo uvedené v pozvánke, pre neskorší príchod predstaviteľa SDĽ a ministra školstva SR M.Ftáčnika, ktorý predtým už absolvoval mítingy v Senci a v Bratislave.
K účastníkom osláv sa prihovorili všetci zástupcovia organizátorov. Vystúpil aj M.Ftáčnik, ktorý vo svojom príhovore okrem iného kritizoval sociálnu politiku vlády, najmä postoj vicepremiéra I.Mikloša k sociálnym požiadavkám SDĽ.
Aj keď organizátorom osláv boli ľavicovo orientované strany, nie každý so všetkými z tribúny prednesenými názormi súhlasil. V zákulisí sme zaregistrovali aj hlasy o tom, kto zas na oslavách "vyrobil". To povedie asi k tomu, že v budúcnosti budeme mať prvomájových mítingov v našom meste viac, čo je napokon v, iných mestách už samozrejmosťou.
No a čo účastníci osláv? Poniektorí v skupinkách živo diskutovali o politike a ťaživých životných podmienkach, iní prišli len na tradičnú cigánsku či pohár vína. Oproti minulosti bol rozdiel v tom, že čo skonzumovali si museli aj zaplatiť.


Ohodnoťte článok: