DEŤOM K SVIATKU

Máj 2000 / Prečítané 1629 krát
Prvý jún je už tradične sviatkom našich najmenších. V mnohých krajinách je to ozajstný deň nefalšovanej detskej radosti. Žiaľ sú ešte na svete miesta, kde ani v tento deň deti nemôžu zabudnúť na svoje utrpenie.
Deti na Slovensku majú predsa len krajší život a teda aj väčší dôvod k radosti. I keď to nie je všade pravidlom, aspoň rodičia a škola nezabúdajú na ich sviatok. U nás v Pezinku, našťastie, je ľudí, ktorí na ne myslia, viac.
Nie je tomu inak ani v tomto roku. Už niekoľko týždňov intenzívne prebiehajú prípravy celomestských osláv Dňa detí. Uskutočnia sa v sobotu 3. júna na Radničnom námestí. Hlavnými organizátormi sú firma Grafit - Milan Grell, známa viacerými celoročnými aktivitami pre deti, Centrum voľného času, Kultúrne centrum a Mesto Pezinok.
Podujatie začína o 14. hodine koncertom pezinskej skupiny ARION. O hodinu neskôr bude slávnostné otvorenie. Nasledovať budú vystúpenia mažoretiek a detí z materských škôl. S ukážkami zo svojej činnosti sa predstavia známi pezinskí športovci. Ďalej sa predstavia speváci a tanečníci z Freddy´s Dance Group, deti zo súboru Petra Nagya, Šašo Jašo a spevák Robo Opatovský. Záver bude patriť diskotéke.
Organizátori pripravili pre deti aj ďalšie sprievodné akcie. Budú nimi streľba zo vzduchovky, lukostreľba, ukážky z činnosti požiarnikov, motoristických veteránov. Okrem toho budú k dispozícii kolotoče, býčia šou a iné atrakcie.
Bude to teda opäť veľké podujatie, z ktorého si iste každý čosi pre seba vyberie. A o to organizátorom ide, aby deti prežili krásny deň - deň plný radosti a prekvapení. Nezabudnite, milé deti, však prísť na námestie včas, lebo ak niečo zmeškáte, to už neuvidíte. A to by bola ozaj škoda.

Ohodnoťte článok: