V Pezinku sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate, Zlato pre Svatanu Špánikovú

Apríl 2000 / Prečítané 3341 krát

   V nedeľu 9. apríla sa konali v pezinskej športovej hale Majstrovstvá Slovenska v karate. Ozdobili ich svojou účasťou štvornásobná majsterka sveta a 11-násobná majsterka starého kontinentu Lucia Šoltésová z ŠK Ekonóm Bratislava a majstri sveta Boris Zvolenský z KK Trnava a Peter Mráz z Harmónie Bratislava. Spolu štartovalo 88 pretekárov z dvadsiatich klubov z celého Slovenska.
Na šampionáte štartovali aj karatisti z Pezinka. Veľký úspech dosiahla Svatava Špániková (na snímke), ktorá vo svojej kategórii kumite ženy do 55 kg nenašla premožiteľku a vybojovala si zlato. Striebornú priečku v ipon shobu bez rozdielu hmotnosti obsadil Michal Peniak a v kumite muži do 78 kg skončil Ivan Marko tretí. Prekvapila, vekom ešte žiačka, MarcelaTahotná, ktorá medzi ženami postúpila až do semifinále. V družstvách sme skončili na štvrtom mieste, v boji o tretiu priečku nás zdolalo Komárno.
Dušou šampionátu bol Miroslav Horák, prezident a hlavný tréner usporiadateľského Karate klubu Pezinok, ktorý nám na záver povedal:

"Úroveň pretekov bola veľmi dobrá, myslím si, že najlepšia za posledné roky. Oceňujem organizačnú stránku i pretekársku kvalitu. Bojovalo sa vzácne čisto, až na drobné poranenia po úderoch na nos a ústa, nič vážnejšie sa nestalo. Pochopiteľne, veľmi som spokojný aj s vystúpením našich pretekárov, najmä však s výkonom Svatavy Špánikovej."

   Majstrami Slovenska sa stali: Lucia Šoltésová, Alexander Magyar, Svatava Špániková, Mária Imrichová, Peter Broda, Boris Zvolenský, Peter Mráz, Ondrej Moravčík, družstvo kata ženy Ekonóm Bratislava B, družstvo kata muži Bunka Bratislava, družstvo kumite muži Bunka