Pred letnou sezónou na letnom kúpalisku

Apríl 2000 / Prečítané 1727 krát
Čo nevidieť sa začne nová sezóna na letnom mestskom kúpalisku na sídlisku Sever. Zaujímalo nás, ako sa na ňu správca kúpaliska pripravuje. Informácie nám poskytol František Dopjera:

- Prípravy v areáli kúpaliska sa začínajú kosením trávy. Potom sa všetko čistí, natiera, montuje sa technológia, ktorú na zimu kvôli mrazom vždy demontujeme. Všetko pripravíme tak, aby mohlo byť kúpalisko pri vhodnom počasí okamžite otvorené.

Takže nemáte žiadne väčšie problémy...
- Samozrejme, že máme ešte viaceré nedoriešené veci. V minulom roku sme vybudovali v areáli volejbalové ihrisko, bude potrebné zakúpiť sieť a navoziť tam nový piesok. Treba dokúpiť slnečníky, niektoré sú už vplyvom vetra poškodené. Niektoré miesta sa musia zatrávniť. Malo by sa tiež pokračovať vo výsadbe stromov, aby sa bolo kde pri veľkých páľavách skryť. Bolo by treba pouvažovať o zakúpení vhodných plachiet, ktorými by sme večer zakrývali bazény, aby sa cez noc do vody neprášilo a aby bola teplejšia. Na tieto veci by malo mesto, ktoré je majiteľom kúpaliska, poskytnúť potrebné prostriedky. Boli by sme radi, keby sa mesto zaoberalo aj výškou vstupného. V súčasnosti je jednotné, rovnaké pre toho, kto príde na celý deň, i na hodinu. K tomuto sú zo strany návštevníkov pripomienky.

Ako ste pripravení personálne?
- Máme ľudí, na ktorých sa môžeme pred sezónou obrátiť, ale navrhujeme mestu, aby využilo možnosť, ktorú ponúka štát, zamestnať na verejnoprospešné práce ľudí evidovaných na úrade práce. Išlo by o 5-6 ľudí. Prinieslo by to úspory na mzdách, znížili by sa náklady na prevádzku.


Ohodnoťte článok: