ORBIS HARMONIAE - Svet v harmónii

Apríl 2000 / Prečítané 2043 krát
   Vstup do magického letopočtu znamenal pre ľudí významný posun v myslení a konaní, ktoré je často spojené s hľadaním nového a objavovaním starého. Pravdou však je, že všetko so všetkým súvisí a tak je dôležité nájsť pokoj a súlad v spolužití s ľuďmi a snažiť sa ich pochopiť.
Takto by sa dalo v skratke povedať, čo bude návštevníkov čakať, keď sa rozhodnú navštíviť podujatie pod názvom ORBIS HARMONIAE - Svet v harmónii, ktoré sa bude konať v Pezinku. V spolupráci s Kultúrnym centrom sa organizátori podujatia Mgr. Daria Fehérová a Jiří Vitáloš rozhodli pozvať zaujímavých hostí, ktorí by nám pomohli získať nové skúsenosti.
Hlavný okruh je zameraný na prednášky, z ktorých sa dozviete o orientálnych cvičebných metódach na uchovanie zdravia od Tibora Geljena, o ceste sebapoznania, o deviatich typoch osobnosti a charakteru z 2000 rokov starej metódy nám povie L. Broczký (ENEAGRAM). Čiaram na rukách sa bude venovať O. Galfyová (CHIROMANTIA) a do významu čísel a ich tajomnej súhry nás vovedie Ľ. Pivarči (NUMEROLÓGIA, KABALA). Japonské liečiteľstvo, umenie založené na princípoch akupunktúry, nám predstaví p. Strelcová (KINEZIOLÓGIA), bude reč o čínskej medicíne a učení o meridiánoch a piatich živloch, ktoré pomocou svalového testu pomáhajú telu aktivovať pohybové reflexy (SHIA TZU). Ďalej budú prednášky na tému Hudba ako súčasť duchovnej cesty (M. Švický) a Tradičné a súčasné podoby ŠAMANIZMU (Z. Frešová a K. Hrčková).
Okrem prednášok si budú môcť návštevníci pozrieť aj prezentácie firiem propagujúcich zdravú výživu a liečivá na prírodných základoch, testovanie energetického tela podľa meridiánov a masáže. Široký výber a ponuka kníh, bylín, čajov, polodrahokamov, masážnych prístrojov a pomôcok a prostriedkov zdravej výživy uspokojí azda väčšinu návštevníkov. Ak ste sa nechali aspoň trochu presvedčiť, radi vás privítame na tomto podujatí, ktoré sa bude konať v priestoroch Kultúrneho centra v Pezinku, v sobotu, 20. mája 2000 od 9.00 do 21.00 hod.
Tešíme sa na vás a dúfame, že si každý z návštevníkov odnesie novú skúsenosť a nájde v sebe kúsok pokoja a harmónie. Jiří Vitáloš

Ohodnoťte článok: