SHOW, aká tu ešte nebola

Február 2000 / Prečítané 1487 krát

Vyše osemdesiatkilometrovou rýchlosťou sa pretekári rútili po zasneženej zjazdovke. Vpravo Pezinčan Filip Polc (č. 37).   Na Pezinskej Babe sa v prvú februárovú sobotu konala nezvyčajná športová akcia - Red Bull bikercross Showmania - zjazd horských bicyklov na snehu. Podujatie bolo prvým zo štvorsérie, ktorá bude pokračovať v Čechách, Poľsku a v Taliansku. Trať, ktorú sa podarilo postaviť len vďaka umelému zasnežovaniu, bola nesmierne ťažká a pripravila pretekárom veľa nečakaných, zložitých situácií.
Víťazom bikercrossu sa stal poľský reprezentant Gregor Zielenski pred Slovákmi Ľubošom Pechom (SK Grafobal Opava), Marcelom Smyčkom (ACK Partners) a Róbertom Kubičkom (Kaktus Bike Univega Karlova Ves). Na zradnosť terénu doplatil Pezinčan Filip Polc, najlepší slovenský cyklista minulého roku, ktorý sa neprebojoval do finálovej šestky. V B-finále síce suverénne vyhral, ale to mu stačilo len na celkové 7. miesto.
Z trojice žien, ktoré tu štartovali, si najlepšie počínala Maďarka Dalma Kissová.
Veľký divácky záujem bol aj o doplnkovú disciplínu - rýchlostný zjazd. Zúčastnilo sa na ňom deväť pretekárov, ktorí sa pokúšali prekonať vlaňajší slovenský rekord T.Vrbovského (97,63 km/h). Najrýchlejší bol práve Vrbovský, ale tentoraz to bolo len 81,63 km/h. Za najkrajší skok v neoficiálnej súťaži označili výkon Róberta Kubičku, ktorý si však pri páde potom zlomil ruku.
Najrýchlejší bol práve Vrbovský, ale tentoraz to bolo len 81,63 km/h. Za najkrajší skok v neoficiálnej súťaži označili výkon Róberta Kubičku, ktorý si však pri páde potom zlomil ruku.


Ohodnoťte článok: