Tretí pohárový triumf

P.ROMAN / Február 2000 / Prečítané 1458 krát

   V sobotu 5.februára vyvrcholil 6.ročník Slovenského pohára v basketbale mužov. V bratislavskej hale na Pasienkoch sa vo finále stretli domáci Inter Bratislava a naši basketbalisti Slovakofarmy Pezinok. Vo veľmi dobrom zápase triumfovali naši hráči a získali tak do svojej zbierky túto trofej už tretíkrát.
Naši hráči postúpili do finále suverénne. Pre povinnosti v Saportovom pohári boli nasadení až do štvrťfinále, kde zdolali druholigový ŠKP Bratislava 126:61. Aj semifinále sa hralo iba na jeden zápas, BC Prievidza sme porazili na jeho palubovke 105:69. Tento súboj sa taktiež pre nabitý program hral v rámci
ligovej súťaže. No a vo finále nás čakal Inter Bratislava. Slušne zaplnená hala na Pasienkoch, kde bola ako už tradične väčšina divákov z Pezinka, videla na slovenské pomery kvalitný a dramatický basketbal. Bol to zápas plný zvratov, napätia a dobrých individuálnych výkonov. V 18. min. sme viedli 43:33, no v 28. minúte už bolo 63:56 pre Inter. Potom ale naši hráči zapli na najvyššie obrátky a zápas v pohode dotiahli do víťazného konca (94:82). Dokázali, že aj keď oslabení (chýbali Andruška a Lukjanec), sú schopní poraziť najväčšieho rivala Inter aj na jeho palubovke. Výbornými výkonmi sa blysli Naglič, Lewis či Mičuda ale pridali sa aj ostatní hráči. Tento zápas naznačil, že ak sa splnia prognózy a vo finále sa stretnú práve tieto dva celky, tak sa máme na čo tešiť.

Ohodnoťte článok: