Kultúrne drobničky

Február 2000 / Prečítané 2105 krát
  • Pezinské rockové hudobné skupiny Krtinec, Revízna šachta, My Pigs Might Fly koncom januára vystúpili v koncertnom programe v petržalskom Dome kultúry Lúky.

  • Fond rozvoja vidieckej turistiky "n.f." Modra vydal Malého turistického sprievodcu Bratislavským krajom, ktorého zostavovateľom je Ing. František Mach, CSc. Brožúrka je určená predovšetkým návštevníkom regiónu, ktorých má informovať o možnostiach oddychu, zábavy a poučenia.

  • V utorok 11.januára sa uskutočnil na Mestskom úrade v Pezinku krst knihy Š.Mičeka a F.Mikoviča LÁKAVÉ VÍNNE CESTY. Autori na 400 stranách predstavujú mestá a obce v našej malokarpatskej oblasti.

  • Cieľom 8.vychádzky po pamätihodnostiach Pezinka, ktorá sa uskutočnila 3.februára, boli kostoly v centre mesta. Dvadsiatku účastníkov sprevádzal výborný znalec pezinskej histórie Stanislav Pátek. Deviata vychádzka bude 6.apríla (so zrazom o 15.00 hod. pred Zámockou vinárňou) a mala by mať namierené do zámku, zámockého parku a na mestské hradby.

  • V Galérii G5 na ul. M.R.Štefánika sa uskutočnila 24.februára 2000 vernisáž výstavy fotografa Martina Martinčeka CHVÁLA SLNKA. Autor žije v Liptovskom Mikuláši, vydal už niekoľko fotografických kníh a svoje práce vystavoval u nás i v zahraničí.