Kam kvôli stratenej veci?

Február 2000 / Prečítané 2540 krát
Možno aj vám sa stalo, že v tom každodennom zhone, ste čosi stratili, či už to boli kľúče, peňaženka alebo iný predmet. Takáto situácia nám niekedy môže poriadne skomplikovať život a potrápiť nás. Predpokladáme, že niektorí z vás ani nevedia, ako postupovať v takýchto prípadoch, kde hľadať pomoc. Na mestskom úrade, na oddelení správy majetku, je úsek, kde sa evidujú straty a nálezy. Agendu vedie pracovníčka Magdaléna Vencelová, ktorej sme položili zopár otázok:

Ako sa evidujú stratené veci na MsÚ?
- Stratené veci, ale aj nájdené, sa zapisujú v evidenčnej knihe, ktorá je na našom oddelení, v budove MsÚ, I.poschodie,č.dv.14 alebo 13. Nálezy sa ukladajú v zabezpečenej skrini. Občania môžu ale nájdené veci odovzdať aj na Mestskej polícii, odkiaľ sa dostanú k nám.

Kde nálezy a straty zverejňujete?
- Využívame na tento účel mestský rozhlas, časopis Pezinčan a v poslednom čase aj Pezinskú televíziu. V prípade, že je možné z nejakého dokladu zistiť majiteľa nájdeného predmetu, vyzveme ho
telefonicky, alebo písomne, aby si ho vyzdvihol.

Čo robíte s nevyzdvihnutými predmetmi?
- Nevyzdvihnuté veci, väčšinou kľúče, ukladáme počas jedného roku. Peňaženky sú uložené trvale. Odevy a okuliare po roku odovzdáme na sociálnom odbore, odkiaľ ich poskytujú sociálne odkázaným občanom.

Koľko stratených a nájdených vecí ste zaevidovali v minulom roku?
- Bolo to 21 položiek, desať stratených a jedenásť nájdených vecí. Našli sa kľúče (7), taška, doklady, prázdne peňaženky, odev a okuliare.


Ohodnoťte článok: