NOVÁ TECHNIKA PRE POŽIARNIKOV

Február 2000 / Prečítané 2205 krát
   V areáli požiarneho útvaru v Pezinku sa uskutočnilo v piatok 18. februára slávnostné odovzdanie nových vozidiel požiarnej ochrany pre okresy Pezinok a Senec.
Pezinský požiarny útvar získal nové špeciálne vozidlo Mercedes, v hodnote asi 4,5 mil. korún, pre záchrannú službu. Bude sa využívať pri dopravných nehodách, vyprosťovaní, požiarných zásahoch v rodinných domoch a iných objektoch. Vozidlo má náhon 4x4 aj pre zimnú prevádzku, vyprosťovacie zariadenie Holmato, elektrický lanový naviják, nádrž na vodu v objeme 160 l, osvetľovací agregát, vysokozdvižné dvíhacie vankúše typu LAMPE s nosnosťou až do 20 ton.
Ako nám povedal veliteľ družstva npor. Marcel Zelinka, o prednostiach tohto vozidla svedčia všetky parametre. Podstatne sa zrýchli dojazdová rýchlosť, vozidlo je menšie a teda sa ľahšie prepletie ulicami k miestu zásahu. Aj keď sa do hasiaceho zariadenia zmestí menej vody, tým, že pracuje pri vysokom tlaku, má veľkú účinnosť. Vôbec nebude problémom zasahovať aj vo vyšších podlažiach obytných domov. Na obsluhu zariadení vozidla vyškolia všetkých požiarnikov, len strojníci budú stálymi členmi zásahovej jednotky.